Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
15°C
12°C
JUTRI
20°C
12°C
16509

Župnija Boštanj se je za en teden spremenila v srednjeveško vas

V župniji Boštanj je od 25. do 29. julija potekal oratorij. Približno 70 otrok je z animatorji za en teden "skočilo" v čas pred več kot 500 leti in skupaj z letošnjim junakom Ignacijem Lojolskim spoznavalo srednjeveško življenje, viteško življenje in življenje jezuitov. Tudi sami so postali člani viteške rodbine, saj so bile skupine poimenovane po viteških rodovih, ki so obstajali v zgodovini. Teden je bil obogaten z raznovrstnimi aktivnostimi: viteškimi turnirji, vodno drčo, obiskom gasilcev, mladinsko maša, katehezami, romanjem na Topolovec in drugim. Animatorji pa so pripravili tudi poseben srednjeveški večer, da so lahko spoznali življenje v srednjem veku, pa tudi življenje Ignacija Lojolskega. Ogledali so si namreč film, ki so ga posneli boštanjski animatorji. 

Otroci, se vidimo prihodnje leto.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi