Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
8°C
-4°C
JUTRI
7°C
-3°C
Deli
7019

Učenci OŠ Sevnica so državni prvaki v uličnih tekih

V soboto, 29. oktobra, so se učenci OŠ Sava Kladnika Sevnica udeležili 21. Ljubljanskega maratona, ki dan pred najzahtevnejšo preizkušnjo gosti najboljše mlade tekače in tekačice. Našo šolo je zastopalo 14 odličnih športnikov, ki so se pomerili v osnovnošolskem teku tako v individualni kot ekipni konkurenci. V majicah OŠ Sava Kladnika Sevnica so tekli: Julija Kermc, Iza Vencelj, Laura Strajnar, Naja Zupančič, Eva Tratar, Nina Lisec, Tomaž Sešlar, Nika Dobovšek, Jan Knez, Lea Haler, Ela Senica, Drejc Bedek, Tilen Fon in Žiga Pigac. Učenci od 6. do 9. razreda so tekmovali v različnih starostnih kategorijah, vsi pa so morali preteči razdaljo 2000 m. V skupini šestošolk je odlično peto mesto zasedla Naja Zupančič, med osmošolci se je na oder za zmagovalce kot tretjeuvrščeni povzpel Tomaž Sešlar, v kategoriji osmošolk pa sta konkurenco šampionsko premagali Lea Haler in Nika Dobovšek. Ne gre pozabiti ostalih, ki so z izjemnimi dosežki prispevali k osvojitvi naslova osnovnošolskih državnih prvakov v uličnih tekih. Za skupni, ekipni vrstni red se je upoštevalo osem najboljših uvrstitev šole v tekmovalnem delu; naša šola je slavila zmago z velikim naskokom. Za izjemen uspeh iskreno čestitamo vsem udeležencem in Atletskemu klubu Sevnica. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!