Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
25°C
9°C
JUTRI
26°C
11°C
Deli
3746

Sedmošolci OŠ Sevnica na Pleteršnikovi domačiji

Medtem ko sošolci drvijo po zasneženih strminah Krvavca, ostali sedmošolci OŠ Sava Kladnika Sevnica raziskujemo nam neznane kraje in pomembne osebnosti. V četrtek, 26. januarja, smo se sedmošolci, ki nismo odpotovali v zimsko šolo v naravi, z avtobusom odpeljali v majhen kraj blizu Brežic, Pišece. V Pišecah se je rodil znan slovenski jezikoslovec in slovaropisec Maks Pleteršnik, pomemben Slovenec, ki je napisal veliki slovensko-nemški slovar. Ogledali smo si njegovo domačijo; v hiši nam je g. Martin razkazal staro pohištvo in njegove zapise ter pojasnil pomen njegovega slovarja za takratni in današnji čas. Nato nas je povabil v veliko klet, v kateri so nas pogostili s čajem. Po malici smo se odpravili do lepe baročne cerkve, v kateri nam je g. župnik Janez razkazal freske in kipe različnih svetnikov. Dan je bil zelo mrzel, a kljub temu smo Pišece zapustili polni novih spoznanj.  

Ida Pintar, 7. b 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi