Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
33°C
18°C
JUTRI
31°C
18°C
1726

11. ocenjevanje modrih frankinj napoveduje 11. festival modre frankinje

V sredo, 26. 5. 2021, je v organizaciji KŠTM Sevnica na Posestvu Krakov potekalo 11. ocenjevanje modrih frankinj.

Deset članska strokovna komisija v sestavi Robert Gorjak (predsednik komisije, mednarodni ocenjevalec vin, ustanovitelj vinske šole Belvin, dipWSET, Slovenija), dr. Klemen Lisjak (Kmetijski inštitut Slovenije), dr. Guillaume Antalick(doktor enologije, Univerza v Novi Gorici, Francija/Slovenija), Uroš Valcl (direktor in enolog Kleti Marof, Slovenija), Ožbej Peterle (sommelier, dipWSET, Slovenija), Bojan Kobal (enolog Kobal Wines, Slovenija), François Button (Domaine Slapšak, Slovenija/Francija), Grega Repovž (sommelier 3. stopnje, Gostilna Repovž, Slovenija), Jure Grubar (Direktor in enolog Kleti Krško), Andrej Bajuk (vodja enološkega laboratorija KGZS Zavod Novo mesto), je ocenila vseh 66 prispelih vzorcev. Člani komisije so ocenili modre frankinje v petih kategorijah – aktualni letnik 2020 (10 vzorcev), starejše frankinje (43), roseje (8), predikate (3) in penine (2). Rezultati ocenjevanja bodo razglašeni na Strokovni konferenci o modri frankinji v torek, 8. 6. 2021, ob 11. uri v kulturni dvorani v Sevnici, ki jo bo mogoče spremljati tudi v prenosu v živo na facebook strani in youtube kanalu KŠTM Sevnica. Ob tej priložnosti bodo podeljena tudi odličja vinarjem, katerih modre frankinje so prejele najvišje ocene v posamezni kategoriji, ter naziv Prvaka 11. festivala modrih frankinj v Sevnici.

Annemarie Culetto, KŠTM Sevnica, Foto Tanja Urek, Občina Sevnica

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi