-2°C

Sevniški atleti na 19. novomeškem teku

V nedeljo je v samem središču Novega mesta potekal tradicionalni, že 19. novomeški tek, na katerem so sevniški atleti vnovič dosegli dobre rezultate. Med šolarji so se izkazali Tjaš Pelko in Ivana Sešlar z zmago v svoji kategoriji, Lea Haler in Miha Vencelj z drugim mestom, Iza Vencelj s tretjim mestom in Maj Repovž s četrtim. Jakob Černe je pritekel na deseto mesto, odlično pa sta tekla tudi Jan in Gal Dolmovič iz OŠ Blanca, ki sta bila prvi in deseti v svoji kategoriji.

Na 8-kilometrski preizkušnji je absolutno drugo mesto osvojil Miha Povšič. Brigita Karlovšek je bila zmagovalka svoje kategorije, Tomaž Sešlar je bil v kategoriji do 19 let četrti. Prav tako v tej kategoriji sta nastopila še Žan Vozelj, ki je bil 5., in Luka Lazar, ki je v cilj pritekel kot 7.