Logo MojaObčina.si

Sevnica

JUTRI
26°C
17°C
NED.
25°C
17°C
9949

Nika Dobovšek z novim šolskim rekordom v teku na 1000 m

Atletski stadion v Žalcu je bil tudi to leto prizorišče finala osnovnošolskega atletskega tekmovanja. Že uvrstitev na omenjeno tekmovanje je uspeh, saj se nanj uvrsti le 20 najboljših v posamičnih disciplinah. Letošnji finale je bil poseben tudi zaradi rekordnih dosežkov, in sicer kar treh. Novi šolski rekord na 1000 m je dosegla tudi atletinja AK Sevnica Nika Dobovšek, ki je kilometrsko razdaljo pretekla s časom 2:54,52.

Iz atletskega kluba Sevnica se je v veliki finale uspelo uvrstiti skupno kar devetim atletom. Na zmagovalni oder se je poleg Nike uvrstila tudi Ajda Slapšak, ki je bila v teku na 600 m druga. V isti konkurenci sta tekli še Naja Zupančič in Živa Slapšak ter zasedli 9. in 11. mesto, med fanti je bil Tjaš Pelko 6. Na 1000 m pa so tekmovali še Lea Haler (9. mesto), Tomaž Sešlar (5. mesto) in Luka Lazar (12. mesto). V skoku v višino je bila Ana Sinkovič med starejšimi učenkami 6.

 

AK Sevnica

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi