Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo zjasnilo. Zjutraj bo pretežno jasno, po nekaterih kotlinah in dolinah bo megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18°C.
13°C | 27°C
petek, 21.09.2018
14°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
16°C | 21°C
nedelja, 23.09.2018
12°C | 23°C
ponedeljek, 24.09.2018
15°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

3. Sevniški planinski maraton zadovoljil vse ......


ŠPORT

| |
30.08.2017      10:29
A A

3. Sevniški planinski maraton zadovoljil vse generacijeDeli:

Planinsko društvo Lisca Sevnica je spet organiziralo edinstveno športno in pohodno-rekreativno prireditev, 3. Sevniški planinski maraton. Zanimiv izbor 6 različnih pohodnih poti (od 6 do 63 km), ki potekajo pretežno po Sevniški planinski poti, markirani obhodnici po območju občine Sevnica, in sončna sobota sta privabila okoli 150 pohodnikov, od katerih se je 27 junakov podalo na najdaljšo, skoraj 63 km dolgo Gamsovo pot. Bolje pripravljeni so se udeležili 46 km dolge Maratonove poti, večina pa je izbrala krajšo, 29 km dolgo Ajdovsko pot ali 19 km dolgo Lisjakovo pot. Vse navedene poti so vodile čez Lisco, najbolj priljubljeno izletniško in pohodniško točko v Posavju. Najmlajši so se lahko preizkusili na 11 km dolgi Cicibanovi poti ali 6 km dolgi Škratkovi grajski poti, na katerih je potekal tudi zanimiv program z delavnicami, grajskimi igrami, letečo sokolarsko predstavo, animacijami … Vse male in velike pohodnike je na koncu čakala osvežitev na bazenu Sevnica, nekateri pa so si privoščili tudi masažo.

Prireditev ni bila tekmovalne narave, ker je bil poudarek na gibanju in druženju, nagrade za najhitrejše so bile le na najdaljši, t. i. Gamsovi poti z več kot 3500 m višinske razlike, zato je bila svojevrsten izziv vsem 27 udeležencem, ki so se podali nanjo. Najhitreje je s časom 7 ur in 43 minut prispel v cilj Andrej Martinčič iz Brestanice, drugi je bil lanski in predlanski zmagovalec Matej Mlakar z Artič s časom 8 ur in 29 minut, tretji pa Sevničan Danilo Kunšek s časom 9 ur in 5 minut. Le nekaj minut za tretjeuvrščenim je na cilj prispela prva ženska Pia Peršič iz Krškega s časom 9 ur in 17 minut, druga je bila Sevničanka Barbara Resnik s časom 11 ur in 10 minut.

 

Rezultati tekmovalnega dela (Gamsove poti) so objavljeni na spletni strani:
http://timing.bfit.si/images/stories/rezultati/2017/sevnica2017/absolutno_2017.htm.


Sevniški planinski maraton je ponudil pestro izbiro pohodnih izzivov za vse starostne skupine. Izzive vztrajnim pohodnikom, tudi tekačem, pohodniške užitke, rekreacijo družinam ter športno-kulturno-zabavno preizkušnjo najmlajšim, ki jih spodbujamo k zdravemu načinu življenja z gibanjem v naravi. Med pohodi so udeleženci spoznavali številne naravne vrednote in kulturne zanimivosti (cerkve, gradove, običaje …), posebej za družine smo pripravili pester kulturni in športno-rekreativni program. Prostovoljci na kar 22 okrepčevalnicah (in kontrolnih točkah) na poti so poskrbeli, da so udeleženci laže prestali vročino in se primerno oskrbeli.


Obširna fotogalerija dogajanja je objavljena na spletni strani:
http://www.planinskimaraton.si/fotogalerija.html.


Nagrade najboljšim na Gamsovi poti je v večernem delu podelil župan Srečko Ocvirk. Vsi udeleženci prireditve so prejeli priznanja. Nagrade smo podelili tudi najstarejšemu (Alojz Rupar) in najmlajšemu (Tian Gregurić) udeležencu, najbolj številčni družini (družina Jazbinšek), najbolj številčni ekipi (Komunala Sevnica), najtežjemu udeležencu (Aleš Gunstek) in najbolj izvirno oblečenemu udeležencu (Jernej Klinc). Posebna »zmagovalka« je bila 4-letna Neva Prosenik, ki je skupaj z družino prehodila celo Lisjakovo pot iz Sevnice na Lisco in nazaj. 

Kljub vročini je prireditev glede na odzive udeležencev (in to je za nas najpomembnejše) odlično uspela. Zahvaljujemo se vsem (kar okoli 50) prostovoljcem Planinskega društva Lisca Sevnica, partnerjem in pokroviteljem za pomoč pri pripravi in izvedbi dogodka, ki ni tako majhen zalogaj. Z mislimi smo že pri 4. Sevniškem planinskem maratonu, ki bo 25. avgusta prihodnje leto.

 

Ekipa SPM 2017

www.planinskimaraton.si

 

 

Zahvaljujemo se vsem pokroviteljem in partnerjem, ki so omogočili prireditev:

Glavna pokrovitelja: TANIN Sevnica in HESS – Hidroelektrarne na spodnji Savi

Zlati pokrovitelji: Siliko, Občina Sevnica, KŠTM Sevnica

Srebrni pokrovitelj: EL-PRO Damjan Božič, s. p.

Bronasti pokrovitelji: Tiskarna ProPrint

Drugi pokrovitelji: Kibuba, Planinska zveza Slovenije, Fitnes studio Sevnica – Rekreacijski studio Vitaja, d. o. o., Kolesarski center Sevnica – Krško, KIWI SHOP – Janez Imperl, s. p., Gostinstvo Krašovec, d. o. o., B-FIT Timing

Partnerji: Javni zavod KŠTM Sevnica, Društvo Sevniški graščaki, Zavod Grajsko lutkovno gledališče Sevnica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
September 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
20.09.2018 | Ostalo
Camino - potopisno predavanje
22.09.201 | Šport
S kolesom ob Savi
24.09.2018 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
25.09.2018 | Družabni dogodki
Tai chi vadba
28.09.2018 | Družabni dogodki
Kino in peka kokic
28.09.2018 | Kultura
ZLATO NA ČRNO-BELEM: Koncert tria Aeris

Bodite prvi pri oddaji mnenja.