Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
11°C | 16°C
torek, 23.10.2017
7°C | 11°C
sreda, 24.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 25.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
11°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Svet energije - GEN energije Krško


ŠOLSTVO, €NERGIJA

| |
11.03.2013      15:51
1
A A

Svet energije - GEN energije Krško


Učenci 5. razreda OŠ Sava Kladnika Sevnica so si ogledali Svet energije - GEN energije v Krškem. Zapisali so svoja doživetja.


Deli:

Obiskali smo  Svet energije – GEN energije Krško

 

V četrtek smo imeli petošolci naravoslovni dan in se z avtobusom odpeljali v Krško do lepe sodobne zgradbe  -  GEN energija.

V zgradbi sta nas pričakala prijazna vodiča. Najprej smo se pozdravili in razdelili v dve skupini. Naš razred  je gospod popeljal v kletni prostor, kjer je bilo vse pripravljeno za izvajanje poizkusov. Gospod nam je podal navodila in nas pustil, da smo dvajset minut samostojno eksperimentirali. Nato smo še skupaj izvedli nekaj poizkusov ob razlagi. Najbolj smo se nasmejali ob kovinski krogli, ki nam je ob dotiku z dlanjo naše telo tako naelektrila, da so se nam dvignili lasje.  Tudi jaz sem jo preizkusila in bila sem zelo smešna. Ogledali smo si tudi, kako nastajajo umetne strele. Naprava je bila precej glasna. Trije so držali žarnice in ko je gospod vključil napravo, so iz manjše kovinske krogle švigale strele.

V pritličju smo si ogledali interaktivno razstavo o energiji in energetiki. Prijazna vodička nas je vodila po prostoru in nam razlagala posamezne eksponate. Zelo nazorno je prikazana poraba energije za vsakdanja opravila.  Presenečena sem bila nad CO2 odtisom. Iskali smo rešitve, kako lahko ta odtis zmanjšamo.  Poizkusili smo se tudi na  računalniški simulaciji dnevne porabe električne energije. Ogledali smo si tudi, kako deluje vodna elektrarna in še veliko drugih zanimivosti.

Čas je hitro minil. Zahvalili smo se za prijetno druženje in se  polni novih vtisov vrnili v šolo.

Naravoslovni dan je bil poučen in zabaven. Želim si, da bi lahko še z družino kdaj obiskala GEN energije.

Alja Možina, 5. B

OŠ Sava Kladnika Sevnica

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Berta Logar
Berta Logar Se strinjam0 Se ne strinjam0
Prepričana sem, da bo ta obisk ostal nepozaben v "glavicah" učencev! To je tako doživet pouk, verjetno se bodo tega spominjali vse življenje. Morda se bo kdo od učencev "zaljubil" v elektriko in jo bo želel še podrobneje spoznati. Takih navdušencev nam manjka. Še posebno, če ob igri opazujejo, kaj vse elektrika zmore!

06.04.2013 ob 21:39:23 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
23.10.2017 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
23.10.2017 | Tečaji in delavnice
Vadba Joge v vsakdanjem življenju - začetna skupina
24.10.201 | Ostalo
Zdravstveno predavanje: ZD Sevnica
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
TAI CHI
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Vadba Joge v vsakdanjem življenju - nadaljevalna skupina
28.10.2017 | Družabni dogodki
Grajske bučke
30.10.2017 | Kultura
Prireditev ob dnevu reformacije
30.10.2017 | Kultura
Prireditev ob Dnevu reformacije
30.10.2017 | Tečaji in delavnice
Vadba Joge v vsakdanjem življenju - začetna skupina

Bodite prvi pri oddaji mnenja.