Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
24°C
10°C
JUTRI
25°C
9°C
Deli
13249

OŠ Sava Kladnika ubranila naslov ekipnih prvakov Slovenije v krosu za osnovne šole

V četrtek, 19. aprila, je 18 učencev OŠ Sava Kladnika Sevnica udeležilo ekipnega državnega prvenstvu v krosu, ki ga je vnovič gostil Maribor.

V mlajših kategorijah je tekel Martin Mastnak in osvojil odlično 8. mesto med svojimi vrstniki. Sledili so teki učencev višjih razredov, učenci pa so tekmovali posamično in ekipno. Med posamezniki so se najbolje izkazali Lea Haler s tretjim mestom, Nikola Ilinčić s četrtim in Urban Gnidica, Nika Dobovšek in Leon Javornik s petim mestom. Nina Lisec je osvojila 8. mesto, Ivana Sešlar 11., Tomaž Sešlar 12., Nik Medvešek, Niki Radovič in Eva Tratar 13.

Učenci in učenke 7. in 9. razredov so postali državni ekipni prvaki med vrstniki, prav tako pa so naši učenci že četrtič zapored postali vseekipni državni prvaki v krosu. Pohvaliti je treba vse naše tekmovalce, saj so prav vsi v konkurenci najboljših osnovnošolskih tekačev Slovenije dosegli odlične rezultate.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi