Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.01.2018

delno oblačno
-2°C | 6°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 8°C
ponedeljek, 22.01.2018
-4°C | 4°C
torek, 23.01.2018
-3°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
-4°C | 10°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
6°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

7. redna seja Občinskega sveta Občine Sevnica...


OBČINSKI SVET

| |
22.05.2015      10:42
A A

7. redna seja Občinskega sveta Občine SevnicaDeli:

Občinski svet Občine Sevnica se je v sredo, 20. maja, sestal na 7. redni seji. V prvem delu seje je potekala seznanitev z več poročili o delu ustanov in podjetij. Poročilo o delu regionalne razvojne agencije Posavje v letu 2014 je predstavil direktor Martin Bratanič ter odgovoril na več vprašanj in predlogov svetnikov tudi v povezavi z delom in izzivi za tekoče leto, vezanih predvsem na izvajanje projektov za črpanje evropskih sredstev v novi finančni perspektivi. S poslovnim in finančnim poročilom Javnega podjetja Plinovod Sevnica za leto 2014 ter poslovnim in finančnim načrtom za letošnje leto je člane sveta seznanil direktor Anton Krajnc. Člane sveta je zanimala predvsem nadaljnja strategija razvoja podjetja ter distribucije in prodaje plina na lokalni ravni, ki je v zadnjih letih pod velikim pritiskom zniževanja cen zaradi večjih ponudnikov in tudi manjše porabe plina.

 

Občinski svet se je nadalje seznanil s stanjem projekta CeROD II. Gre za načrtovano nadgradnjo odlagališča CeROD, kjer se doslej, poleg vseh ostalih posavskih, dolenjskih in belokranjskih občin, odlagajo tudi odpadki z območja občine Sevnica. Skladno z zakonodajo je potrebno do pričetka leta 2016 poskrbeti za ustrezno obdelavo odpadkov pred odlaganjem, in prav temu je bila namenjena vsebina skupnega projekta CeROD II, ki ga je vodila Mestna občina Novo mesto. Zaradi več spremenjenih okoliščin in izredno visokega tveganja, da se projekt ne izvede po načrtovani dinamiki, so občine skupaj odločile, da je od projekta bolj smiselno odstopiti in poiskati drugačne rešitve. Projekt je bil načrtovan za obdelavo večjih količin odpadkov, ki so se v zadnjem času zaradi ločenega zbiranja tudi bistveno zmanjšale. Primerno ravnanje z odpadki bo Občina Sevnica izvajala z nadaljnjim intenzivnim ločenim zbiranjem v okviru Komunale Sevnica in možnim najemom pogodbenih storitev obdelave, upoštevajoč zmanjšane količin odpadkov zaradi dobre okoljske ozaveščenosti občanov in gospodarskih družb.

 

Predstavljeno je bilo poročilo o izvajanju storitve Pomoč družini na domu za leto 2014, ki se je poslužuje vedno več ljudi, ki želijo starost preživeti doma. V lanskem letu je bilo uporabnikov 143. Storitev, ki od vsega začetka poteka v okviru Centra za socialno delo Sevnica, iz proračuna sofinancira Občina Sevnica, in sicer v višjem znesku, kot to določa zakon. Na seji je bil sprejet sklep o soglasju k določitvi cene te storitve za leto 2015, ki se v primerjavi s prejšnjimi minimalno korigira. Polna cena storitve odslej znaša 17,51 evra, pri čemer 12,71 evra prispeva občina, 4,80 evra na uro storitve pa bodo prispevali uporabniki. S subvencijo se uporabnikom zagotavlja nižja cena in tako sledi trendu večanja deleža storitve pomoči na domu v primerjavi z vključevanjem v institucionalno varstvo.

 

Komandir Policijske postaje Sevnica Daniel Žniderič je predstavil pregled stanja s področja varnostnih razmer v letu 2014. Razveseljiva so dejstva o bistveno zmanjšanem številu kršitev javnega reda in miru ter padca kaznivih dejanj v primerjavi s preteklimi leti, kar je predvsem posledica aktivnega preventivnega dela policijske postaje, tudi v sodelovanju s širšo lokalno skupnostjo. Tudi v bodoče bodo velik poudarek namenjali problematiki kršitev in prometnih nezgod zaradi alkohola, kar je še vedno težava, četudi se stanje vidno umirja. Svetniki so podali nekaj pobud za nadaljnje delo, vezanih na pomoč društvom pri organizaciji javnih prireditev.

 

Občinski svet se je seznanil s strokovnimi podlagami, ki bodo osnova pri pripravi Občinskega podrobnega prostorskega načrta za stanovanjsko sosesko Boštanj-sveti Križ. Strinjali so se, da je potrebno sistematično zagotavljati zadostne kapacitete za potencialne investitorje tako stanovanjske kot poslovne gradnje, zato je predlog zelo dobrodošel. Zemljišča so v zasebni lasti, zato bodo za nadaljnji potek in pri dejanskih ureditvah v prostoru ključne angažiranost, potrebe in odločitve lastnikov zemljišč.

 

Med točkami dnevnega reda je bila obravnava Pravilnika o ohranjanju in spodbujanju razvoja kmetijstva in podeželja v občini Sevnica za programsko obdobje 2015–2020. Pravilnik je pravna podlaga za izvedbo dodelitve nepovratnih sredstev razpisov s področja kmetijstva, za kar je bilo med leti 2007 in 2014  namenjenih okrog 990.000 evrov. V letošnjem proračunu je za neposredne spodbude kmetijstvu namenjenih dobrih 82.000 evrov. Po pridobitvi mnenj na pravilnik s strani pristojnih ministrstev bo občina razpis za dodelitev sredstev predvidoma objavila v mesecu juniju.

 

Na dnevnem redu seje je bila nato uskladitev cen komunalnih storitev v občini Sevnica, ki jih je potrebno zaradi določil državne zakonodaje vsako leto uskladiti na podlagi elaboratov o oblikovanju cen za vse obvezne gospodarske javne službe: oskrbo s pitno vodo, odvajanje komunalne in padavinske odpadne vode, čiščenje komunalne odpadne vode in ravnanje z odpadki. Izhodišča za pripravo vsakoletne korekcije cen temeljijo na računovodskih izkazih letnega poročila za preteklo in poslovnega načrta za tekoče leto, osnovno izhodišče pa je čim manjše poseganje v cene storitev, ob upoštevanju zahtev zakonodaje. Del končne cene za uporabnika je preko subvencij krit iz občinskega proračuna. Občinski svet je vse štiri elaborate soglasno potrdil.

 

Člani sveta so se v zaključnem delu seje seznanili z imenovanjem podžupanov Občine Sevnica. Skladno s pristojnostmi je župan Srečko Ocvirk izmed članov občinskega sveta za podžupana in podžupanjo Občine Sevnica imenoval Janeza Kukca in Danico Božič, ki bosta funkcijo opravljala nepoklicno.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2018 | Kino
Kino večer
20.01.2018 | Turizem
Mešjakov večer
20.01.2018 | Kino
Kino večer
20.01.2018 | Kultura
"Gremo mi totle ta" - spevoigra ob 20. obletnici KD Franc Požun Zabukovje
22.01.2018 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
22.01.2018 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
23.01.201 | Družabni dogodki
predavanje u3
23.01.2018 | Tečaji in delavnice
Izpit iz prve pomoči
23.01.2018 | Šole in vrtci
Graščakova hči bere pravljice
23.01.2018 | Kultura
KRTEK ZLATKO ali KAKEC, KI JE PADEL Z NEBA - otroška predstava
23.01.2018 | Tečaji in delavnice
Tai chi vadba
24.01.2018 | Družabni dogodki
Ustvarjalnica
24.01.2018 | Turizem
Po Sejšelih z nahrbtnikom in plavutkami
29.01.2018 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
20.01.2018 | Kino
Kino večer
20.01.2018 | Turizem
Mešjakov večer
20.01.2018 | Kino
Kino večer
20.01.2018 | Kultura
"Gremo mi totle ta" - spevoigra ob 20. obletnici KD Franc Požun Zabukovje
22.01.2018 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence

Bodite prvi pri oddaji mnenja.