Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
20°C
16°C
JUTRI
24°C
13°C

NOČNI POHOD NA TK PAV

Prvo počitniško junijsko soboto, ko naj bi luna zelo svetlo svetila, smo se tudi letos, že tradicionalno, podali na nočni pohod po rudarski tematski poti Tk pav. Bil je lep, topel poletni večer in to je tudi privabilo kar 21 pohodnic in pohodnikov. Kresničke so nam namesto lune, ki je malo zamujala, kazale pot. Po uvodnem pozdravu smo se mimo gozdnega okna pri gozdnem robu in mimo duglazije odpravili po poti naših dedov, ki so tod nekdaj kopali premog. Mimo gozdnega okna pri nizkem barju smo se nato tiho sprehodili do Črne mlake, majhnega jezerca sredi gozda. Kot vedno, se je tudi tokrat na tem čarobnem mestu spodobilo malo postati, prisluhniti nočnemu govorjenju gozda in pokramljati s sopohodniki. Pot smo nato nadaljevali mimo gozdnega okna pri vodnem izviru, vse do vzpenjače. Sledil je spust do Hinje in nato mimo Rabzeljevih do Krmelja. Na izhodišče v Šentjanžu smo se vrnili po gozdni poti, kjer vsako leto, če tega aktualni virus ne prepreči, poteka tudi izgnanski pohod od Murnc do Telč in tako sklenili krog. Večer je bil res čaroben in pohod prijeten dvourni uvod v nočni počitek. Vsi smo si bili enotni, da se po rudarski tematski poti Tk pav v nočnem času spet podamo prej kot čez eno leto. Najlepše povabljeni, da se nam pridružite tudi vi. Seveda pa vedno povabljeni ob kateremkoli času tudi sami, ob čemer si lahko dogodivščino popestrite s Knapovsko košarico. Povabilo v puš´lc Dolenjske torej velja.

Petra Majcen

Povezave

www.sentjanz.si

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi