Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
27°C
15°C
JUTRI
29°C
15°C
1505

ČISTILNA AKCIJA V KRAJEVNI SKUPNOSTI ŠENTJANŽ

V tednu od 10. – 18. aprila je v Krajevni skupnosti Šentjanž potekala čistilna akcija. Akcijo je, kot običajno, organiziralo in koordiniralo Turistično društvo Šentjanž, ki je tudi z letaki, ki jih je prejelo vsako gospodinjstvo, pozvalo krajanke in krajane k čiščenju. V akciji so sodelovala vsa delujoča društva. Ob upoštevanju ukrepov za zajezitev epidemije so počistila obcestne brežine na sedemnajstih relacijah, pohodne poti in spominska obeležja. Akciji se je pridružila tudi skupina sveta krajevne skupnosti Šentjanž in učenci ter učitelji osnovne šole Milana Majcna Šentjanž. Pobranih je bilo 60 110-litrskih vreč smeti, akcije pa se je skupaj udeležilo 129 oseb in učenci ter učitelji naše šole. Smeti smo pobrali malenkost več kot prejšnja leta, smo pa zaskrbljeno ugotavljali, da je ob zelo prometnih cestah v času epidemije odvrženih smeti neprimerljivo več. Pločevinke, steklenice alkoholnih pijač, cigaretne škatlice, razna embalaža, zaščitne maske, vse to konča v obcestnih jarkih. Kje je vest ljudi, ki te odpadke brezbrižno odvržejo iz avtomobila ali s kolesa, se lahko vprašamo. Očitno nekateri res živijo v drugem svetu in samo želimo si lahko, da tako ne vzgajajo tudi svoje otroke. Dve društvi sta tudi poročali o divjih odlagališčih ob poteh. Nekdo pa je opazil celo navoz salonitne kritine v gozdu ob poti, čeprav je bil po ujmi s točo odvoz tega nevarnega odpadka urejen, za vse zamudnike pa se bo možnost odvoza ponovila. Tudi na tem mestu bi vas spomnili, da lahko vsako gospodinjstvo brezplačno enkrat letno na Komunali Sevnica naroči kontejner in na ta način poskrbi za odvoz kosovnega odpada. Za odvažanje odpadkov v gozd in odlaganje le-teh v razna brezna tako ni nikakršnega izgovora. Na tem mestu gre zahvala tudi Komunali Sevnica, ki je priskrbela kontejner in nam ga pustila na razpolago kar cel teden. Tako so društva lahko pobrane smeti pripeljala na skupno mesto k šoli v Šentjanžu. Hvala tudi Turistični zvezi Občine Sevnica, ki je priskrbela vreče, ki smo jih razdelili zainteresiranim. Seveda pa gre glavna zahvala vsem sodelujočim v akciji. Hvala, ker ste in ker vam je mar!

Petra Majcen

Povezave

www.sentjanz.si

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi