Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
27°C
15°C
JUTRI
29°C
15°C

Božično-novoletna »Erasmus« smrečica na OŠ Tržišče

Letošnji veseli december smo v šolah doživljali čisto drugače, kot prejšnja leta. To pa ne pomeni, da je bilo manj zanimivo. Na osnovni šoli Tržišče smo v letošnjem letu začeli sodelovati v kar dveh projektih v okviru programa Erasmus+ in tudi v teh izrednih razmerah smo se trudili vzpostaviti stik z učenci drugih šol iz Slovenije in Avstrije. Skupna srečanja, ki smo jih prvotno načrtovali, smo morali zaradi epidemije prestaviti na kasnejši čas, do takrat pa bomo izvajali dejavnosti, ki jih je mogoče izvesti tudi v izrednih razmerah.

V okviru projekta Kultura, sobivanje in jezik skozi skupno zgodovino in regionalne značilnosti na štajerskem vulkanskem območju in širše, smo se odločili za skupno izdelavo okraskov za božično-novoletna drevesca in izmenjavo le-teh. Učenci vsake izmed sedmih sodelujočih šol so izdelali po 60 okraskov in si jih med seboj izmenjali. Nato smo okraske obesili na smrečice in nastala so čudovita »Erasmus« drevesca. Pri izdelovanju okraskov so pri nas sodelovali učenci od 1. do 5. razreda in izdelali skoraj 200 čudovitih okraskov in jih dostavili v šolo. Učitelji smo jih označili z znakom naše šole in porazdelili v vrečke po 10 za vsako sodelujočo šolo. Ko smo iz drugih šol prejeli še njihove okraske, smo okrasili smrečico, ki sedaj v avli naše šole čaka na učence. Do takrat pa si jo lahko v virtualni obliki ogledajo na spletni strani šole.

 Magda Flajs, OŠ Tržišče

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi