Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo, dopoldne bo po nižinah še megleno. Občasno bodo nastajale kratkotrajne plohe. Zvečer bo ponekod zapihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 8, na Primorskem do 13 °C.
0°C | 7°C
ponedeljek, 20.11.2017
-4°C | 9°C
torek, 21.11.2017
1°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
5°C | 15°C
četrtek, 23.11.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
7°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Vabljeni k obisku prenovljene tržnice v ......


OBČINSKE, EVROPSKI PROJEKTI

| |
01.09.2014      14:28
A A

Vabljeni k obisku prenovljene tržnice v SevniciDeli:

Minulo soboto, 30. avgusta, smo namenu predali prenovljeno tržnico v Sevnici, rezultat projekta Posavska špajza, ki je pod vodilnim partnerstvom Občine Sevnica povezal vse občine Posavja. Živahen dan s pestrim programom je na tržnici potekal skozi celotno dopoldne, poleg ponudnikov lokalne hrane pa so bili na novih stojnicah številnim obiskovalcem na voljo razni ročni izdelki.


»Občina Sevnica si je pred več leti zastavila cilj podpirati lokalno oskrbo po principu kratkih oskrbnih verig od proizvajalca do potrošnika – in to zaradi številnih pozitivnih učinkov za okolje. Pridelava hrane je pomembna gospodarska dejavnost, ki številnim daje delovno mesto. Spodbujanje neposredne oskrbe kuhinj v javnih zavodih že daje razveseljujoče rezultate. Obseg prodaje na tržnici se povečuje. Spreminjajo se nakupovalne navade, kajti zavedanje, da z nakupom v lokalnem okolju pomagamo k vsemu navedenemu, daje dober občutek,« je ob odprtju tržnice povedal župan Občine Sevnica Srečko Ocvirk.

 

Za številne animacijsko-izobraževalne aktivnosti v okviru Posavske špajze je po vseh občinah skrbel sevniški Zavod KNOF, ki se je izkazal tudi pri organizaciji sobotnega otvoritvenega dogodka. Učinke in vtise opravljenega dela je obiskovalcem predstavila direktorica Mojca Metelko. Velik pomen v domačem okolju pridelane hrane in pozitivne učinke lokalne samoooskrbe – tudi kot širše evropske usmeritve – je poudaril evropski poslanec Franc Bogovič. Zbrane je pozdravila in veselje ob novi pridobitvi izrazila tudi direktorica zavoda KŠTM Sevnica kot upravljavca nove tržnice, Mojca Pernovšek.

 

Prodaja na prenovljeni kmečki tržnici v središču Sevnice bo potekala vsako sredo in soboto, med 8. in 12. uro, skozi celo leto. Konceptu lokalne oskrbe se v novem delu Sevnice priključuje tudi Kmečka zadruga Sevnica kot osrednji povezovalec kmetov v sevniški občini – ponudbo kmečke tržnice namreč med drugim dopolnjujejo še dobrote Grajskih mesnin iz bližnjega celovito prenovljenega Izidorja.

 

Glavnina projekta Posavska špajza, sofinanciranega iz Evropskega sklada za regionalni razvoj – je bila namenjena vzpostavitvi oziroma obnovi tržnic v posavskih občinah, z namenom spodbujanja kmetovalcev za direktno prodajo ter malih in velikih potrošnikov za nakup živil iz lokalnega posavskega okolja. Preureditev tržnice je poleg umestitve osmih novih, sodobnih stojnic, zajemala tudi nakup hladilnih vitrin za vino in suhomesnate izdelke. Projekt je poleg tega zajel tudi prenovo kleti trškega dvorca v Sevnici, kjer so bila izvedena gradbeno-obrtniška dela, strojne in elektroinštalacije, temeljiti posegi pa so poleti spremenili tudi prezentacijski in promocijski prostor za društva in lokalne ponudnike na Gradu Sevnica. V sklopu projekta je tudi za uporabo društev nabavljen mobilni prireditveni oder, dva prireditvena šotora in pripadajoča premična oprema.

 

Več: http://www.obcina-sevnica.si/news/512/15/Vabljeni-k-obisku-prenovljene-trznice-v-Sevnici 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.11.2017
Danes ni dogodkov.
20.11.2017 | Ostalo
Teden brezplačnega vpisa za nove člane
20.11.2017 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
20.11.2017 | Kultura
Grajska tlaka
23.11.2017 | Kultura
ŠE VEDNO MAME - predstava
25.11.2017 | Kultura
Nastop glasbene skupine San Di Ego
25.11.2017 | Kultura
Koncert San Di Ego
25.11.2017 | Kultura
Koncert skupine San Di Ego Band
27.11.2017 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
28.11.201 | Kultura
Predavanje o starovercih
28.11.2017 | Družabni dogodki
Odprtje posodobljenega odseka ceste Sevnica-Drožanje
28.11.2017 | Kultura
MOJCA POKRAJCULJA - otroška predstava
28.11.2017 | Šport
Vadba Tai chi
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.