Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.01.2018

jasno
Popoldne bo povečini sončno, le v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 12 °C.
-2°C | 12°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 12°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 13°C
petek, 26.01.2018
5°C | 11°C
sobota, 27.01.2018
3°C | 14°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
12°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zagotovili denar za rekonstrukcijo


OBČINSKI SVET

| |
22.10.2015      9:27
A A

Zagotovili denar za rekonstrukcijoCesta Slovenska vas - Šentrupert bo vendarle deležna nadaljevanja obnove
Cesta Slovenska vas - Šentrupert bo vendarle deležna nadaljevanja obnove
Deli:

Občinski svet Občine Šentrupert se je včeraj sešel na 8. redni seji, na kateri je med drugim sprejel sklep o prerazporeditvi 52 tisoč evrov za nadaljevanje rekonstrukcije državne ceste Slovenska vasŠentrupert.

 

Regionalna cesta R3-750/7709 Slovenska vas–Šentrupert je v izredno slabem stanju, njena rekonstrukcija pa se je začela že leta 2010. Za 1750 metrov dolg odsek so vsa zemljišča, potrebna za širitev, že pridobljena, v letu 2011 pa je bilo obnovljenih prvih 670 metrov ceste od križišča v Slovenski vasi proti Šentrupertu. Nadaljnja rekonstrukcija se je zaradi situacije v državi ustavila, letos pa se nadaljuje z obnovo naslednjih skoraj 550 metrov. Direkcija RS za ceste in Občina Šentrupert bosta za rekonstrukcijo skupaj namenili nekaj manj kot 484 tisoč evrov, pri čemer je delež občine dobrih 132 tisoč evrov. Na razpisu izbrani izvajalec del je novomeški CGP, ki bo z deli začel še letos, zaključiti pa jih mora do konca aprila 2016.

 

"Za občino Šentrupert je to izjemnega pomena. Žal nam je sicer, da ne bo v celoti do samega Šentruperta, vendar imamo nekako obljubo, da bo v naslednjem letu tudi tretja faza šla v razpis in izvedbo. Dobro je to, da v tej drugi fazi pravzaprav rešujemo tisti del, ki je najbolj nevaren in bo to zelo veliko doprineslo k varnejšemu prometu proti Šentrupertu in nazaj," pravi župan Občine Šentrupert Rupert Gole.

Ostali sklepi:

Občinski svet se je na včerajšnji seji formalno seznanil z odstopnima izjavama dr. Iztoka Kovačiča in Mateje Jazbec iz nadzornega sveta JP Energetika Šentrupert aprila letos. Poleg tega so člani občinskega sveta sprejeli pravilnik o ohranjanju in spodbujanju razvoja kmetijstva in podeželja v občini Šentrupert za programsko obdobje 2015-2020, ki bo v prihodnje podlaga za razdeljevanje občinskih sredstev za devet ukrepov, ki jih pravilnik predvideva. V letošnjem letu razpisa za spodbujanje razvoja kmetijstva in podeželja občina ne bo mogla objaviti, ker je premalo časa za izvedbo vseh postopkov, ki so potrebni za izvedbo razpisa, razdelitev sredstev in vlaganje zahtevkov za upravičene namene, je pa zato občinski svet sklenil, da se v letu 2016 za razvoj kmetijstva in podeželja nameni več denarja.
Priloge:
Neznan tip datoteke
Rupert Gole o rekonstrukciji
49895_rupertgoleoobnovidrzavnecesteprotisentrupertu.mp3 (334,46 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.