Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 11°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
7°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Avgust KURENT praznoval 90 let


PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
18.04.2015      18:51
A A

Avgust KURENT praznoval 90 letDeli:

8.aprila 2015 smo v Občinski organizaciji Združenja borcev za vrednote NOB Šentrupert skupaj z članicama Skupnosti Gubčeve brigade iz Ljubljane  oblikovali delegacijo, ki je šla v Dom upokonencev Tabor v Ljubljano obiskat edinega še živečega Šentruperčana, ki se je aktivno pridružil Narodnoosvobodilni vojski, ki je branila Slovensko zemljo pred okupatorji v drugi svetovni vojni.

 

KURENT Avgust je bil rojen 5. aprila 1925 v Kamnu pri Šentrupertu. V partizane je odšel 19. septembra 1943, bil je mitraljezec 1. čete 4. bataljona Gubčeve brigade, 19. maja 1944 pa je bil pri Mirni peči ranjen in od 21. maja. 1944 do 15. maja 1945 bil v bolnišnici v Rogu in v Bariju (Italija) ter na koncu v v partizanski bolnišnici Zg. Hrastnik v Kočevskem rogu. Po končani vojni se je kmalu preselil Ljubljano, kjer je bil zaposlen v podjetju ČGP Delo.

 

Že nekaj  časa je oskrbovanec Doma upokojencev na Taboru v Ljubljani.. Telesno ni več tako pri močeh kot nekoč, misli pa ima še vedno jasne. Spominja se vseh dogodkov iz pretekle vojne kot tudi življenja po vojni. Aktivno spremlja dogodke v Sloveniji in je iskriv v svojih komentarjih. Še vedno rad zapoje kakšno hudomušno, pa tudi harmonika mu še roji po glavi.

 

Zaželeli smo mu še mnogo let z željo, da bi se še srečali predvsem pa, da bi bil sposoben priti še kdaj v njemu ljubi Šentrupert.

 

                                                                                     Boštjan SLADIČ 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠENTRUPERT? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠENTRUPERT
DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠENTRUPERT
ŠENTRUPERT 0044
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.