Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
16°C | 29°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 32°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
15°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pomoč družini na domu vse dni v letu


OBČINSKI SVET

| |
18.06.2015      8:57
A A

Pomoč družini na domu vse dni v letuObčinski svet na 6. redni seji
Občinski svet na 6. redni seji
Deli:

ŠENTRUPERT, 18. junij 2015 – Občinski svet Občine Šentrupert je na včerajšnji 6. redni seji med drugim odločil, da bodo občani lahko storitev „Pomoč družini na domu“, ki jo tudi na območju občine Šentrupert izvaja Dom starejših občanov Trebnje, uporabljali vse leto.

 

"Bistvena sprememba pri izvajanju storitve pomoč na domu bo v tej smeri, da so do sedaj uporabniki imeli na voljo storitev od ponedeljka do vključno sobote, zdaj pa bomo to razširili tudi na nedeljo in praznike. Ta potreba je bila v tej dolini zaznavana že kakšno leto, tako da je izvajalec zdaj dal pobudo za sprejem cene tudi za nedelje in praznike," je pojasnila višja svetovalka za družbene dejavnosti na Občini Šentrupert Dani Grandovec.

 

Cena efektivne ure uporabe storitve pomoči na domu med tednom je 15,72 evra, ob nedeljah in praznike pa 17,39 evra. Občina Šentrupert sofinancira 60 odstotkov cene, kar pomeni, da uporabnik med tednom za uro pomoči plača 6,29 evra, za nedelje in praznike pa 6,96 evra.

 

Vrtec Čebelica Šentrupert bo v prihodnjem šolskem letu sprejel 93 otrok, torej vse, ki bodo izpolnjevali starostne pogoje. To so člani občinskega sveta omogočili s soglasjem k sistematizaciji delovnih mest in oblikovanjem petih oddelkov v vrtcu Čebelica pri OŠ dr. Pavla Lunačka v Šentupertu. Dali so soglasje k ponovnemu imenovanju Patricije Pavlič za direktorico Centra za izobraževanje in kulturo Trebnje, v nadzorni odbor občine pa so po odstopu vseh treh članic na novo imenovali predsednico Martino Ruperčič ter članici Natašo Sokač in Martino Knific.
Priloge:
Neznan tip datoteke
Dani Grandovec o pomoči na domu
43028_danigrandovecopomocinadomu.mp3 (366,45 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!