Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
10°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
6°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
7°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 6h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
10°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Odpirajo nov pogled na klasično glasbo


KULTURA, DRUŠTVA

| |
29.05.2014      10:04
A A

Odpirajo nov pogled na klasično glasboDeli:

ŠENTRUPERT, 29. maj 2014 – V Šentrupertu se že od minulega četrtka vrstijo prireditve v počastitev občinskega praznika. Osrednji kulturni dogodek bo sobotni koncert komornih skupin Občinskega pihalnega orkestra sv. Rupert, še prej pa bo srečanje vaščanov Slovenskih vasi, šahovski turnir in prireditev Pušelšank v Dragi.

Občinski pihalni orkester sv. Rupert je bil ustanovljen leta 1999, pod dirigentsko taktirko Boštjana Dimnika pa se je razvil v zasedbo, ki se lahko pohvali s širokim repertoarjem in številnimi odmevnimi nastopi doma in v tujini. V naslednjih dneh pred poslušalce stopajo komorne zasedbe klarinetov, trobil, flavt, tolkal in saksofonov.

 

S komornimi zasedbami želimo spodbuditi naše glasbenike k bolj samostojnemu delovanju v orkestru. Verjamemo pa, da s komornimi zasedbami lahko približamo ljudem posamezen inštrument, s tem spodbudimo željo po igranju, dolgoročno pa morda navdušimo mlade glasbenike, da se nam pridružijo pri napem ustvarjanju. S koncerti, ki so pred nami, in povezovanjem z lokalnimi kulturnimi društvi pa gradimo dolgoročno sodelovanje, spodbujamo spoštovanje ter nov pogled na klasično glasbo,“ pravi predsednica OPO sv. Rupert Sabina Babič

Cikel štirih koncertov komornih zasedb po župnijskih cerkvah začenjajo jutri ob 19.30 v Tržišču, nadaljujejo ga v soboto ob 19.00 v domačem Šentrupertu, v župnijski cerkvi sv. Ruperta, kjer bosta nastopili tudi domači vokalni skupini Lilith in Cantamus, prihodnji teden pa se bodo predstavili v petek ob 20.00 v Mokronogu in v nedeljo ob 19.00 v Šentjanžu. Na koncertih bodo med drugim izvajali priredbe študentke kompozicije Nine Pečar, predstavilo se bo nekaj solistov, vsak od koncertov pa bo drugačen tudi zaradi gostov – pevskih zasedb iz vsakega od krajev, v katerem bo Občinski pihalni orkester sv. Rupert gostoval.

Osrednja prireditev ob občinskem prazniku v Šentrupertu bo sicer na praznični ponedeljek, 2. junija, ob 18. uri, ko bodo na svečani prireditvi v tamkajšnjem kulturnem domu podelili občinska priznanja.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!