Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
8°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
23°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

POČASTITEV MEDNARODNEGA PRAZNIKA DNEVA ŽENSK...


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, DRUŠTVA

| |
09.03.2016      14:24
A A

POČASTITEV MEDNARODNEGA PRAZNIKA DNEVA ŽENSKDeli:

V organizaciji KORK Šentrupert so učenci, člani Otroškega pevskega zbora Osnovne šole dr. Pavla Lunačka Šentrupert in člani Mešanega pevskega zbora Društva upokojencev Šentrupert 8. marca pripravili koncert za stanovalce Doma starejših občanov (DSO) Trebnje.  Najprej je nastopil Mešani pevski zbor DU Šentrupert, uvod v nastop pa je podal profesor  Jože Zupan iz Šentruperta. Koncert je bil posvečen kulturnemu prazniku, ki smo ga praznovali  pred kratkim in seveda ženskam, ki so ta dan praznovale. Pevci so skupaj z zborovodkinjo Duško Lah Peček pripravili prisrčen program z naslovom "Babica pripoveduje". Obudili so stare ljudske pesmi, ki so jih prepevale njihove mame in babice. Del koncerta pa je bil namenjen tudi sodobni zvrsti glasbe, saj so se pevci lotili tudi repanja. Stanovalci so bili nad nastopom navdušeni, ravno tako pa so s presenečenjem koncert spremljali tudi prisotni otroci.
V odmoru se je predsednica KORK Šentrupert Ruža Brcar zahvalila vodstvu DSO, ki je omogočilo nastop kot tudi prisotnim gostom, med njimi županu Občine Šentrupert Rupertu Goletu, ki je stanovalce doma tudi pozdravil.
V drugem delu koncerta so nastopili člani Otroškega pevskega zbora Osnovne šole dr. Pavla Lunačka Šentrupert pod vodstvom Nataše Dragar in ob spremljavi prof. Martine Gorenc.  S svojimi pesmimi so popeljali stanovalce v otroška leta in nemalo prisotnim so se ob poslušanju orosile oči.  Za zaključek pa je nastopil tudi mladi harmonikaš Klemen Brcar, ki je s svojo harmoniko vzpodbudil stanovalce, da so skupaj zapeli. Na koncu so učenci za stanovalce pripravili tudi lično izdelana darila in jim zaželeli lepo praznično popoldne.     
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠENTRUPERT? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠENTRUPERT
DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠENTRUPERT
ŠENTRUPERT 0044
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.