Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.10.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, megla se bo povsod razkrojila. Šibka burja na Primorskem bo prehodno ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 21, na Primorskem do 24 °C.
6°C | 20°C
nedelja, 21.10.2018
7°C | 13°C
ponedeljek, 22.10.2018
8°C | 13°C
torek, 23.10.2018
6°C | 15°C
sreda, 24.10.2018
7°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pomladno čiščenje na Tratah


NOVICE

| |
11.04.2017      18:28
A A

Pomladno čiščenje na TratahJutranja kava
Jutranja kava
Deli:

V prekrasnem sobotnem jutru, 8. aprila 2017, smo se krajani zbrali na dvorišču gradu Cmurek. Mogočen grad, ki s pečine gleda že skoraj osem stoletij, nas je počakal osamljen in utrujen od zime. Ampak krajani smo zavihali rokave, prešteli grablje, škarje, lestve in samokolnice ter pričeli z delom, da bi tako vanj spet priklicali življenje.

 

Kakšnih 30 pridnih rok je ves dan delalo, da smo obrezali trto in grajsko vrtnico, zamejili razkošno glicinijo, porezali bršljan, ki se zažira v grajsko zidovje, pograbili listje, odnesli večje veje, pobrali smeti, ki so se nabrale čez zimo. Očistili smo ploščad pod eno najstarejših lip na Slovenskem, ki sedaj prav kliče, da naj sedemo pod njeno krošnjo. Pritrdili in učvrstili smo tudi tramove na mostu in dodali pergolo za grajsko trto.

 

Seveda pa je druženje ob delu prineslo obilo priložnosti za klepetanje, razpravljanje, snovanje novih načrtov in tudi šal ni zmanjkalo.

 

Pri tem pa ne gre spregledati dejstva, da so krajani in krajanke smeti in druge odpadke pobirali tudi ob glavni cesti na Tratah in Velki. Teh ob eni najbolj prometnih žil naše občine pač nikoli ne zmanjka. Tako smo s skupnimi močmi prispevali k lepšemu videzu našega kraja in k utrjevanju vezi med krajani.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZAVOD MUZEJ NOROSTI, TRATE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!