Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
0°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-2°C | 7°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 8°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Nora pomladna izmenjava na gradu Cmurek


LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, ZAVODI

| |
17.04.2017      15:58
A A

Nora pomladna izmenjava na gradu CmurekDeli:

V Muzeju norosti organiziramo zdaj že tradicionalno Noro pomladno izmenjavo, ki se bo zgodila v soboto, 22. aprila 2017, od 14. ure naprej na gradu Cmurek na Tratah. Prisrčno vabljeni, da se nam pridružite in skupaj z nami delite veselje in spoštovanje do narave ter pristnega okolja, v katerem živimo.


Program

1) Brezdenarna menjava domačih semen in sadik: začetek ob 14. uri

S seboj prinesite odvečna semena, sadike in nasvete in jih podelite ali izmenjajte z drugimi. Pridružite se nam, tudi če še nimate svojih semen in sadik. Gotovo se bo kaj našlo za vas. Vrtičkarji svoje viške z veseljem podelijo z drugimi. Prosimo, da spoštujete našo idejo o brezplačnem deljenju: na tem dogodku ni prodaje.

 

2) Skupaj s platformo Kultura dobrodošlice bomo zaplesali kurdske pomladne plese: začetek ob 15. uri

Hevi in Ali iz Sirije se nam bosta prvič pridružila na izmenjavi. Pokazala nam bosta kurdske plese in nas povabila, da zaplešemo z njima.

 

3) Vrtičkarski trači _ mreža norih vrtičkarjev: začetek ob 15.30

Dve izkušeni pridelovalki, strokovnjakinji za biološko kmetovanje z obeh bregov Mure, bosta z nami delili svoje znanje, izkušnje in skrivnosti o vrtnarjenju. Sedli bomo v krog in vsak bo lahko zastavil kakršno koli vprašanje, ki se mu bo porodilo o biološkem vrtnarjenju.

 

4) Joga za vsakogar: začetek ob 16.00

Prof. Lind živi nedaleč od meje in je izkušeni Jogi. Pokazal nam bo, kako preprosto se je poizkusiti v jogi in odkrivati samega sebe.

 

Še več:

 - informacijska stojnica: Ne, hidroelektrarnam na naši MuriNe, hidroelektrarni Hrastje Mota (Murska Sobota)

Podjetje Dravske elektrarne načrtuje izgradnjo 8 hidroelektrarn na reki Muri, tudi na območju Trate/Mureck in Sladki Vrh / Lichendorf. Prepričani smo, da s temi načrti ogrožajo našo naravno dediščino, naše gozdove, pitno vodo in 65 vrst rib, ki živijo v obstoječem habitatu z več kot 1000 km prostih vodnih poti. Zato kličemo: Ne, uničevanju habitatov v Natura 2000 v imenu ekonomskih interesov manjšin. Slovenija and Avstrija že sedaj proizvajata presežke električne energije!

- informacijska stojnica_Plattforme Kultura dobrodošlice: projekt skupnostni vrt v Murecku

Plattforma Kultura dobrodošlice v Murecku od leta 2014 združuje ljudi različnih korenin. Skupnostni vrt urejajo že tretje leto: vrtičkarji z Južne Tirolske, Avstrije, Sirije in Afganistana sadijo in vrtnarijo skupaj.

 

- informacijska stojnica: Klimaschutzgarten Gosdorf
V preteklih letih so se iz Climate Protection Garden Gosdorf zmeraj udeležili Nore pomladne izmenjave. Letos bodo tudi predstavili svoje aktivnosti in cilje.

 

- in več informacijskih stojnic o trajnostnih projektih in iniciativah, ki ščitijo naravo in krepijo trajnostno naravnano kmetijstvo v naši regiji.

 

- program za otroke

 

- dostop do razstav v gradu: npr. Skrivnostni svet reke Mure.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZAVOD MUZEJ NOROSTI, TRATE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.11.2017
Danes ni dogodkov.
26.11.2017 | Kultura
Karitasov dobrodelni koncert
28.11.2017 | Družabni dogodki
Delavnica "Mislim, torej sem!
28.11.2017 | Družabni dogodki
"Advent, čas pred božičem", pogovor z župnikom Igorjem Novakom
26.11.2017 | Kultura
Karitasov dobrodelni koncert
28.11.2017 | Družabni dogodki
Delavnica "Mislim, torej sem!
28.11.2017 | Družabni dogodki
"Advent, čas pred božičem", pogovor z župnikom Igorjem Novakom

Bodite prvi pri oddaji mnenja.