Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Zvečer se bodo oblaki posušili in ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala večinoma šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, ob morju in v krajih z burjo na Primorskem od 4 do 11°C.
1°C | 15°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 21°C
petek, 28.09.2018
5°C | 22°C
sobota, 29.09.2018
12°C | 13°C
nedelja, 30.09.2018
6°C | 17°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
15°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Nora pomladna izmenjava na gradu Cmurek


LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, ZAVODI

| |
17.04.2017      15:58
A A

Nora pomladna izmenjava na gradu CmurekDeli:

V Muzeju norosti organiziramo zdaj že tradicionalno Noro pomladno izmenjavo, ki se bo zgodila v soboto, 22. aprila 2017, od 14. ure naprej na gradu Cmurek na Tratah. Prisrčno vabljeni, da se nam pridružite in skupaj z nami delite veselje in spoštovanje do narave ter pristnega okolja, v katerem živimo.


Program

1) Brezdenarna menjava domačih semen in sadik: začetek ob 14. uri

S seboj prinesite odvečna semena, sadike in nasvete in jih podelite ali izmenjajte z drugimi. Pridružite se nam, tudi če še nimate svojih semen in sadik. Gotovo se bo kaj našlo za vas. Vrtičkarji svoje viške z veseljem podelijo z drugimi. Prosimo, da spoštujete našo idejo o brezplačnem deljenju: na tem dogodku ni prodaje.

 

2) Skupaj s platformo Kultura dobrodošlice bomo zaplesali kurdske pomladne plese: začetek ob 15. uri

Hevi in Ali iz Sirije se nam bosta prvič pridružila na izmenjavi. Pokazala nam bosta kurdske plese in nas povabila, da zaplešemo z njima.

 

3) Vrtičkarski trači _ mreža norih vrtičkarjev: začetek ob 15.30

Dve izkušeni pridelovalki, strokovnjakinji za biološko kmetovanje z obeh bregov Mure, bosta z nami delili svoje znanje, izkušnje in skrivnosti o vrtnarjenju. Sedli bomo v krog in vsak bo lahko zastavil kakršno koli vprašanje, ki se mu bo porodilo o biološkem vrtnarjenju.

 

4) Joga za vsakogar: začetek ob 16.00

Prof. Lind živi nedaleč od meje in je izkušeni Jogi. Pokazal nam bo, kako preprosto se je poizkusiti v jogi in odkrivati samega sebe.

 

Še več:

 - informacijska stojnica: Ne, hidroelektrarnam na naši MuriNe, hidroelektrarni Hrastje Mota (Murska Sobota)

Podjetje Dravske elektrarne načrtuje izgradnjo 8 hidroelektrarn na reki Muri, tudi na območju Trate/Mureck in Sladki Vrh / Lichendorf. Prepričani smo, da s temi načrti ogrožajo našo naravno dediščino, naše gozdove, pitno vodo in 65 vrst rib, ki živijo v obstoječem habitatu z več kot 1000 km prostih vodnih poti. Zato kličemo: Ne, uničevanju habitatov v Natura 2000 v imenu ekonomskih interesov manjšin. Slovenija and Avstrija že sedaj proizvajata presežke električne energije!

- informacijska stojnica_Plattforme Kultura dobrodošlice: projekt skupnostni vrt v Murecku

Plattforma Kultura dobrodošlice v Murecku od leta 2014 združuje ljudi različnih korenin. Skupnostni vrt urejajo že tretje leto: vrtičkarji z Južne Tirolske, Avstrije, Sirije in Afganistana sadijo in vrtnarijo skupaj.

 

- informacijska stojnica: Klimaschutzgarten Gosdorf
V preteklih letih so se iz Climate Protection Garden Gosdorf zmeraj udeležili Nore pomladne izmenjave. Letos bodo tudi predstavili svoje aktivnosti in cilje.

 

- in več informacijskih stojnic o trajnostnih projektih in iniciativah, ki ščitijo naravo in krepijo trajnostno naravnano kmetijstvo v naši regiji.

 

- program za otroke

 

- dostop do razstav v gradu: npr. Skrivnostni svet reke Mure.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZAVOD MUZEJ NOROSTI, TRATE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!