Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
32°C
15°C
JUTRI
32°C
15°C
Deli
4851

Župan Milan Turk gostil delegacijo iz občine Karlovac

V sredo, 14. novembra 2018, je župan Občine Šempeter-Vrtojba Milan Turk sprejel delegacijo iz Karlovca, ki jo je vodil karlovški župan Damir Mandić. Sprejem se je začel v Črničah na pokopališču, kjer so se skupaj poklonili tam pokopanim padlim vojakom 96. pehotnega polka iz Karlovca. K.u.k. Ungarisch-Kroatisches Infanterie Regiment »Kronprinz Ferdinand von Rumänien« Nr. 96., kot je bilo polku uradno ime, se je namreč med prvo svetovno vojno boril na položajih med Staro goro in Markom nad Šempetrom pri Gorici. Ta pehotni polk je tudi prvi vkorakal v Gorico in na goriškem gradu razvil cesarsko zastavo. Kje je potekala bojna črta, so si gostje ogledali z vrha Marka, zgodovino Šempetra oz. družine Coronini pa jim je župan Turk predstavil ob ogledu stalne razstave v Coroninijevem dvorcu.

Ob tem je župan Turk podaril, da je lepo vzdrževati stike z ljudmi iz krajev, ki so se še pred stoletjem pri nas borili in branili naše domove. Gorje je bilo njim in tukajšnjemu prebivalstvu. Vojne kot take so gorje. V vojni nihče ne zmaga. Zmagata edino žalost in bolečina. Zato moramo v času miru gojiti stike, se povezovati in sodelovati, da do česa podobnega ne pride več.  

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi