Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

JUTRI
8°C
4°C
PET.
6°C
5°C
Deli
3227

Zaradi vrha G7 bo Italija med 10. in 30. majem začasno uvedla nadzor na notranjih mejah

Italija bo v  obdobju med 10. majem in 30. majem 2017 v okviru vrha G7, ki bo 26. in 27. maja potekal v Taormini (Sicilija) ponovno začasno uvedla nadzor na svojih notranjih mejah. Generalna policijska uprava pričakuje, da bodo italijanski varnostni organi mejno kontrolo izvajali predvsem na glavnih cestnih in železniških povezavah, čeprav se bo nadzor izvajal tudi na ostalih, manj prometnih povezavah in kmetijskih prehodnih mestih. Zaradi aktivnosti italijanskih varnostnih organov na vstopnih točkah je pričakovati, da bo zaradi postopkov mejne kontrole na posameznih cestnih povezavah spremenjena prometna  signalizacija, možni so tudi občasni zastoji. Državljane Republike Slovenije zato opozarjajo, da potrebujejo za prečkanje meje veljavne potovalne dokumente (veljavna osebna izkaznica ali potni list), saj  prestop meje brez njih ni dovoljen, oziroma lahko italijanski varnostni organi za neupoštevanje tega izrečejo sankcijo v skladu z njihovo nacionalno zakonodajo oziroma vstop osebi brez veljavnega dokumenta tudi zavrnejo.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij