Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

delno oblačno
Ponoči bo oblačno, rahle padavine bodo povsod ponehale. Burja na Primorskem bo še naprej slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem okoli 6 °C.
2°C | 11°C
četrtek, 20.11.2018
4°C | 8°C
petek, 22.11.2018
4°C | 12°C
sobota, 23.11.2018
6°C | 13°C
nedelja, 24.11.2018
8°C | 14°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
11°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Dela za izgradnjo kolesarske poti v Bazaro se ......


NOVICE

| |
19.10.2018      18:14
A A

Dela za izgradnjo kolesarske poti v Bazaro se lahko začnejoDeli:
V petek, 19. oktobra 2018, sta v Coroninijevem dvorcu župan Milan Turk in direktor podjetja Adriaplan d.o.o., Andrej Žiberna, sklenila gradbeno pogodbo za kolesarsko pot v Bazaro. Vrednost pogodbeno dogovorjenih del znaša 444.809,16  EUR z vključenim DDV. S tem se bo lahko začela graditi dolgo pričakovana in nadvse potrebna kolesarska povezava, ki bo zaselke Bazara in Kempršče povezala s Šempetrom.

Projektirana kolesarska pot predstavlja del omrežja primarnih kolesarskih povezav v občini. Te predstavljajo tiste povezave, ki pokrivajo glavne smeri kolesarskih potovanj. Nova kolesarska pot se bo pričela z navezavo na dovoz do plinske postaje, nato bo potekala pod viaduktom avtoceste v Bazari vse do podvoza pod železnico pri objektu Novi Dom, kjer bo s Ceste Goriške fronte možen uvoz na kolesarsko stezo. Vseskozi bo pot tekla po levem robu železniške proge Šempeter – Sežana. Na lokalno cesto se bo navezala v zaselku Kemperšče. Poleg same kolesarske poti bo urejen tudi tlakovan plato z urbano opremo. V času gradnje se bo sočasno izvedlo še kabelsko kanalizacijo za telekomunikacijski vod in postavilo javno razsvetljavo za potrebe kolesarske poti.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.