Logo MojaObčina.si
DANES
25°C
12°C
JUTRI
27°C
16°C
Oceni objavo

V Šempetru nastaja pasji park

V neposredni bližini botanične kolekcije aromatičnih in zdravilnih rastlin ob kolesarski stezi v smeri proti Rožni dolini in Novi Gorici, nastaja nov pasji park, ki pa ga obiskovalci s svojimi štirinožnimi ljubljenci lahko že uporabljajo. Gre za ograjen prostor, velikosti približno 800 m2. Prostor je namenjen osnovni socializaciji psov (druženje z drugimi psi in z drugimi skrbniki) in druženju skrbnikov psov ter njihovi izmenjavi mnenj in izkušenj. Da pa bo bil pasji park prijeten in varen za uporabo, bo predvsem ključna komunikacija med lastniki in spoštovanje pravil. Pasji park je namreč več kot le prostor, ograjen z ograjo, kamor lahko izpustimo psa. Je prostor, kjer lahko vadimo vrline, kot so strpnost, potrpežljivost, učenje. "Uradno bo odprt v kratkem. Kasneje bo tu nameščene tudi nekaj urbane opreme za obiskovalce, po potrebi in po dogovarjanju z uporabniki pa bomo morda namestili tudi kakšno opremo za psičke,'' pravi župan Občine Šempeter-Vrtojba Milan Turk. Uporaba je brezplačna, saj občina želi z njim spodbuditi do vseh prijazno sobivanje lastnikov psov, njihovih kosmatincev ter ostalih občanov.

Pravila vedenja v parku

  1. Psi se na področju parka lahko gibljejo prosto, brez povodca in brez nagobčnika, če so ti primerno socializirani.
  2. Ob parku so postavljene klopi za obiskovalce koši za smeti in koši za pasje iztrebke.
  3. Lastniki oz. skrbniki psov morajo obvezno pobirati pasje iztrebke in jih odlagati v ustrezne koške.
  4. Lastbik oz. skrbnik mora imeti vrečke za iztrebke s seboj.
  5. Otrokom brez spremstva odrasle osebe vstop ni dovoljen.

Oglejte si tudi