Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 18°C
torek, 24.10.2017
3°C | 20°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tradicionalni prižig prazničnih lučk in ......


NOVICE

| |
02.12.2016      15:10
A A

Tradicionalni prižig prazničnih lučk in podpis listine ob obletnici pobratenja z občino Romans d'IsonzoRazsvetljeno praznično drevo v Šempetru pri Gorici. (Foto: Foto atelje Pavšič Zavadlav)
Razsvetljeno praznično drevo v Šempetru pri Gorici. (Foto: Foto atelje Pavšič Zavadlav)
Deli:
Praznično obarvani december smo v občini Šempeter-Vrtojba začeli s tradicionalnim prižigom lučk na novoletnih drevescih v Vrtojbi in Šempetru. Tokrat je bilo na obeh prizoriščih še posebej slovesno, saj smo dogajanje povezali z obletnico pobratenja z občino Romans d'Isonzo. Za pestro dogajanje in prijetno vzdušje so s pesmijo poskrbeli mladi pevci otroških pevskih zborov Osnovne šole Ivana Roba Šempeter, glasbeniki Goriškega pihalnega orkestra in domači plesalci Folklorne skupine Na Placi.

Potem pa, ko je zažarelo še zadnje praznično drevo, sta župana obeh občin, Milan Turk in Davide Furlan v Coroninijevem dvorcu v prepričanju, da izpolnjujeta pričakovanja naših občank in občanov, z željo poglobiti dolgoletne vezi, s podpisom listine obnovila pobratenje, ki med krajema Šempeter pri Gorici in Romans d'Isonzo traja že dolgih 30, med občinama pa 10 let.


Povezave:Fotogalerija
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.