Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
11°C
-5°C
JUTRI
5°C
-1°C
4842

Svetovni dan duševnega zdravja in podpis častne zaveze o skrbi za duševno zdravje zaposlenih

ŠENT- Slovensko združenje za duševno zdravje je tudi letos ob svetovnem dnevu duševnega zdravja, ki ga praznujemo 10. oktobra, na pobudo Svetovne federacije za duševno zdravje pripravil vseslovensko akcijo, tokrat na temo Duševno zdravje na delovnem mestu. Čeprav kampanja vsako leto poteka pod drugačnim geslom, njen cilj ostaja vedno enak - opozarjati širšo javnost o pomenu duševnega zdravja v družbi ter o vseh posledicah in razsežnostih tega problema. V ta namen je ŠENT k sodelovanju v obliki podpisa simbolične zaveze povabil tudi Občino Šempeter-Vrtojba.

Župan Milan Turk je tako v torek, 10. oktobra, sprejel vodjo regijske enote Margerito Humar in uporabnike ŠENT-a Šempeter pri Gorici. Skupaj so spregovorili o pomembnosti duševnega zdravja zaposlenih. Uporabniki so predali zbir napotkov in informacij, ki so pomembni za ohranjanje zdravja zaposlenih ter pogovor sklenili s podpisom častne zaveze, da bo v letu 2017/2018 posebna pozornost posvečena duševnemu zdravju zaposlenih.

Bistvena priporočila za boljše duševno zdravje zaposlenih so:
 1. Oblikujete zdravo delovno okolje.
 2. Pomagajte zaposlenim, da prepoznajo tveganja za razvoj duševne motnje.
 3.  Nudite podporo zaposlenim, ki se soočajo z duševno motnjo.
10 kratkih nasvetov za delodajalce
 1. Omogočite svojim zaposlenim aktivni odmor.
 2. Dobro spoznajte svoje zaposlene.
 3. Prepoznajte znake stresa in preobremenitve pri svojih zaposlenih.
 4. Pogovarjajte se s svojimi zaposlenimi in jih vprašajte za mnenje.
 5. Omogočajte svojim zaposlenim možnost izobraževanja.
 6. Poskrbite, da je delovna klima prijazna.
 7. Vzdržujte ravnovesje med delom in zasebnostjo.
 8. Zaznajte morebitne stresne dejavnike v organizaciji dela in jih zmanjšajte.
 9. Povejte, svojim zaposlenim, da so pomemben člen v podjetju/organizaciji.
 10. Organizirajte dneve, namenjene promociji (duševnega) zdravja.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!