Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 17°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Gorsko kolesarska dirka XC Griči 2013


ŠPORT

| |
28.03.2013      17:11
A A

Gorsko kolesarska dirka XC Griči 2013Deli:

Na velikonočni ponedeljek, 1. aprila, bo potekala gorsko kolesarska dirka XC Griči 2013. Nanjo se lahko prijavite na spletni strani Deš Fleš. Predprijave sprejemajo do petka, 29. marca 2013, do 12. ure. Dirka se točkuje za slovenski pokal. Dirka bo prva v seriji tekem v olimpijskem krosu (XCO), ki so v koledarju za leto 2013. Prav zaradi termina organizatorji pričakujejo veliko udeležbo tako slovenskih kot tudi tujih tekmovalcev. Med drugim pričakujejo tudi udeležbo naših dveh olimpijk iz Londona Tanjo Žakelj in Blažo Klemenčič iz Italije (Čedad), pa svetovno veteransko prvakinjo Samiro Todone. Dirke se bodo udeležili vsi najboljši slovenski gorski kolesarji na čelu s aktualnim državnim prvakom v krosu Matjažem Budinom iz Vrtojbe!

Na prireditvi lahko sodelujejo le tekmovalci z veljavnimi licencami registriranimi pri kolesarski zvezi posamezne države pod okriljem UCI - ja. Start dirke bo pri transformatorski postaji na Opekarniški ulici v Vrtojbi (posnetek trase je v spodnjem videu). Proga je speljana v krogu dolgem 6.200 m po vinorodnih gričih in gozdnih ter makadamskih poteh. Pri tem bodo morali tekmovalci premagati 150 m višinske razlike. Točno število krogov pa bo določeno pred samim tekmovanjem in je odvisno predvsem od stanja proge in vremenskih pogojev. Tekmovanje se bo začelo ob 9. uri za najmlajše. Ženski članski start bo ob 11. uri. Vrhunec pa bo ob 13. uri s startom 36 km dirke po Vrtojbensko-biljenskih gričih za člane.


Torej, vsi lepo vabljeni na gorskokolesarski spektakel na Vrtojbenskih gričih!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.