Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.01.2018

delno oblačno
Popoldne bo ponekod na severu in vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno, na Primorskem in Notranjskem tudi megleno. Ponekod bo občasno rahlo deževalo. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 6, na vzhodu in na Primorskem okoli 10 °C.
4°C | 11°C
četrtek, 18.01.2018
-6°C | 9°C
petek, 19.01.2018
3°C | 9°C
sobota, 20.01.2018
4°C | 7°C
Opozorila
Torek, 16.1.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
11°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Septembra se na ceste vračajo šolarji


ŠOLSTVO, PROMET, OPOZORILA

| |
28.08.2015      15:10
A A

Septembra se na ceste vračajo šolarjiDeli:

September in z njim začetek novega šolskega leta je tu. Na cestah bomo veliko pogosteje kot med počitnicami srečevali otroke, tudi tiste, ki se v šolo podajajo prvič. Ker so otroci in mladoletniki skupina t. i. šibkejših prometnih udeležencev (le redko se pojavijo kot povzročitelji prometnih nesreč), morajo biti vozniki nanje še posebej pozorni. Policisti Policijske uprave Nova Gorica zato opozarjajo, naj bodo vozniki še posebej pozorni v bližini vrtcev in šol ter krajev, kjer se otroci zadržujejo.

 

Pozor: Otroci so v prometu nepredvidljivi!

Otroci so kot prometni udeleženci namreč nepredvidljivi, prometne predpise si razlagajo po svoje, poleg tega pa še ne zmorejo pravilno oceniti hitrosti in oddaljenosti bližajočega vozila, opozarja policija. Zato moramo za njihovo varnost skrbeti predvsem drugi udeleženci v prometu. Starši pa se morajo zavedati, da se otroci v prometu zgledujejo po starejših.

 

Policisti pa bodo kot navadno v prvih šolskih dneh v okolici šol in vrtcev izvajali poostren nadzor prometa (kontrola oz. ugotavljanje prekoračitev največjih dovoljenih hitrosti, umirjanje prometa, uporaba varnostnega pasu, vožnje pod vplivom alkohola…), še posebej med prihodom učencev v šolo in odhodom domov. Poleg tega bodo policisti preverjali in pazili na varno hojo otrok in prečkanje ceste, opremljenost prvošolčkov z rumenimi ruticami in odsevnimi telesi za večjo varnost ob zmanjšani vidljivosti. Policisti bodo poostrili tudi nadzor nad tehnično brezhibnostjo vozil za prevoze otrok ter uporabo varnostnih pasov in dodatne opreme za privezovanje otrok v vozilih, s katerimi jih starši vozijo v šolo. Pod drobnogled bodo vzeli tudi kolesa, kolesa z motorjem in motorje ter redno preverjali pravilno uporabo varnostne čelade.

 

Prometna kultura je del splošne človekove kulture, ki jo oblikujemo v dolgotrajnem procesu, ki se prične že v mladosti. Zato bodimo zgled najmlajšim in prispevajmo k večji varnosti nas in naših otrok.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.