Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
21°C
6°C
JUTRI
16°C
12°C
Deli
6360

Šempeter bogatejši za novo spominsko ploščo

V petek, 17. novembra 2017, je Društvo veteranov SEVER severne Primorske v križišču na Mark odkrilo spominsko ploščo. Obeležje so postavili v spomin na skupno akcijo posebne enote milice in pripadnikov 125. čete za protidiverzantsko delovanje Teritorialne obrambe pri zaustavitvi in razorožitvi vojakov jugoslovanske ljudske armade, dne  29. junija 1991.

Navzoče sta nagovorila mag. Milan Turk, župan Občine Šempeter-Vrtojba in Rajko Kerševan, tedanji poveljnik 125. čete za protidiverzantsko delovanje Teritorialne obrambe, slavnostna beseda pa je pripadla Angelu Vidmarju, predsedniku Društva veteranov SEVER severne Primorske. Potem, ko je orisal takratne dogodke na tem območju, sta Darij Simčič, takratni pripadnik posebne enote milice in Egon Valentič, takratni pripadnik 2. voda 125. čete za protidiverzantsko delovanje, odkrila spominsko ploščo.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi