Logo MojaObčina.si
DANES
28°C
16°C
JUTRI
27°C
15°C
Oceni objavo

Regijski posvet o viziji kulturne politike z Ministrstvom za kulturo

Ministrstvo za kulturo vabi na regijski posvet za pripravo reforme kulturnega modela, ki bo potekal v petek, 14. aprila, od 14.00 do 16.00 v SNG Nova Gorica. Na njem bosta prisotna ministrica za kulturo dr. Asta Vrečko in državni sekretar mag. Marko Rusjan. Prisluhnila bosta vašim izzivom in predlogom ter vam predstavila ključne točke novih smernic kulturne politike in prihajajočih sprememb Nacionalnega programa za kulturo. Na posvet so vabljeni vsi deležniki v kulturi (samozaposleni in druge delavke in delavci v kulturi, javni zavodi, nevladniki, ljubitelji, občinstvo), predstavniki občin (strokovne službe in odločevalci), razvojnih agencij in drugih resorjev, pa tudi zainteresirana splošna javnost.

Dogodek je del serije posvetov, v sklopu katerih bo vodstvo Ministrstva za kulturo obiskalo vseh 12 regij po Sloveniji. V letu 2023 bo Ministrstvo namreč izvedlo pomembne reforme kulturnega modela: spremenilo bo obstoječi Nacionalni program za kulturo, spisalo spremljajoči akcijski načrt, spremenilo bo krovni Zakon o uresničevanju javnega interesa za kulturo, hkrati pa izvedlo tudi reformo statusa samozaposlenih v kulturi. S posebnimi delovnimi skupinami Ministrstvo že pripravlja strategije reševanja izzivov na področjih muzejske politike, medijev, filma, slovenskega jezika in sodobnega plesa. Vsi našteti procesi bodo pomembno vplivali na kulturno politiko prihodnosti, zato je pomembno, da je vanje vključena kar najširša javnost. S posveti želi vodstvo Ministrstvaza kulturo prisluhniti in iskati rešitve za skupne izzive ter sooblikovati družbeni ekosistem, v katerem bosta kultura in umetnost lahko prispevali k povezani družbi, trajnostni prihodnosti ter delovala v javno dobro.

Oglejte si tudi