Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.02.2018

oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno oblačno, burja se bo krepila. Drugod bo oblačno, občasno bo ponekod rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem okoli 3 stopinje.
2°C | 8°C
četrtek, 22.02.2018
4°C | 5°C
petek, 23.02.2018
3°C | 7°C
sobota, 24.02.2018
5°C | 6°C
nedelja, 25.02.2018
-2°C | -0°C
Opozorila
Torek, 20.2.2018 ob 18h
Od noči na sredo bodo najmočnejši sunki burje na Primorskem presegali hitrost 100 km na uro.
2°C
8°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pustovanje tudi letos nadvse uspešno


NOVICE

| |
11.02.2018      17:44
A A

Pustovanje tudi letos nadvse uspešnoOtroško rajanje s Čuki.
Otroško rajanje s Čuki.
Deli:
V soboto, 10. februarja, je v Šempetru pri Gorici potekalo že 13. pustovanje. Lepo vreme in pestro dogajanje, ki ga je pripravil KŠTM Šempeter-Vrtojba ob podpori Občine Šempeter-Vrtojba in v sodelovanju s številnimi društvi, je v Šempeter privabilo večtisočglavo množico, ki je skupaj s pustnimi maskami odganjala zimo.

Kot tradicionalno je bil prvi del namenjen otroškemu pustnemu rajanju, ki ga je tudi letos popestrila skupina Čuki, ob 15. uri pa je sledila velika pustna povorka s sedmimi skupinskimi maskami, med katerimi so prvič nastopile male maškare iz Vrtca Šempeter, in tremi vozovi, ki jih je kot navadno na pot pospremil Pihalni orkester Vogrsko. Seveda za konec niso manjkali niti pokač, ki s svojimi poki odganja zimo, nagajiva rusa ter seveda vsem dobro poznani kurenti, ki so zaplesali na osrednjem prizorišču na šempetrskem trgu. Vozove in skupinske maske je strokovna žirija ocenila in prvo mesto med skupinami dodelila Osnovni šoli Ivana Roba Šempeter, med vozovi pa pustnemu vozu Kulturnega društva Sabotin iz Štmavra: Vampirji s Sabotina malo krvi in dosti vina.


Povezave:FOTOGALERIJA
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.