Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.02.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo in marsikje vetrovno. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -12, na Goriškem in ob morju okoli -2.
-1°C | 0°C
torek, 26.02.2018
-7°C | 0°C
sreda, 27.02.2018
-4°C | 1°C
četrtek, 28.02.2018
-9°C | 2°C
petek, 01.03.2018
-7°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 24.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo do noči na torek ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Poslovne

Srečanje Italijansko-slovenskega foruma ......


POSLOVNE

| |
28.11.2013      16:30
A A

Srečanje Italijansko-slovenskega foruma italo-sloveno v Coroninijevem dvorcuGostitelj, župan Milan Turk, je članom združenja, med katerimi je bila tudi ministrica za Slovence v zamejstvu in po svetu Tina Komel, predstavil občino in širše območje o katerem je nato tekla beseda.
Gostitelj, župan Milan Turk, je članom združenja, med katerimi je bila tudi ministrica za Slovence v zamejstvu in po sve...
Deli:

V sredo, 27. novembra, je župan Milan Turk gostil člane združenja Italijansko-slovenskega foruma italo-sloveno.

 

Italijansko-slovenski forum, ki ga vodi predsednik Jurij Giacomelli, je bil ustanovljen v Ljubljani pred približno letom dni, kot pobuda posameznikov, ki želijo prispevati k novim vsebinam v italijansko-slovenskih odnosih ter podpirati lastne in druge pobude, še posebej na področju gospodarstva, kulture, znanosti in raziskovalne dejavnosti ter turizma. Tokrat so srečanje prvič organizirali na Goriškem z namenom, da člani združenja podrobneje spoznajo tukajšnjo stvarnost in Evropsko združenje za teritorialno sodelovanje - EZTS GO. Prav zato je bil osrednji del srečanja namenjen prezentaciji direktorice EZTSja Sandre Sodini.


Sodinijeva je, poleg predstavitve glavnih usmeritev bodočega delovanja EZTS GO, izpostavila potrebo po drugačni percepciji tukajšnjega območja treh občin. Poudarila je, da le-tega ne smemo več deliti na slovenski in italijanski del, temveč ga moramo dojemati kot celoto in ga kot takega tudi družno urejati. Kot primer je navedla cestno infrastrukturo, ki mora služiti ne dvema območjema z okoli 35.000 prebivalci, temveč enemu samemu s 70.000 ljudmi.


Predstavitev je porodila mnoga vprašanja, hkrati pa tudi pohvale in dobre želje, da bi projekti, ki jih EZTS GO načrtuje tudi uspeli.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.