Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
32°C
16°C
JUTRI
35°C
18°C
3722

Podpisana pogodba za izvedbo parkirišča ob ulici 9. septembra v Vrtojbi

Parkirišča so poleg cest in avtomobilov sestavni del prometnega sistema in s tem pomembna prvina urbanih zasnov. Obseg, umestitev in oblikovanje parkirišč soustvarjajo podobo krajev. Živeti z njimi je nemogoče, a brez njih ne gre. Zato sta v petek, 26. aprila 2019, župan Občine Šempeter-Vrtojba, mag. Milan Turk, in direktor podjetja Prevozi, nizke gradnje Erik Sever, s.p, Erik Sever, v Coroninijevem dvorcu v Šempetru pri Gorici podpisala pogodbo za izvedbo parkirišča ob ulici 9. septembra v Vrtojbi, kjer se že nahaja makadamski plato. Vrednost pogodbeno dogovorjenih del, ki zajemajo ureditev predvidenega parkirišča, potrebnih dostopov ter hortikulturno ureditev območja, znaša 64.518,72 EUR (z DDV). S tem bo v Vrtojbi urejenih skupno 22 parkirnih mest za osebna vozila, 1 parkirno mesto za invalide in eno ločeno parkirno mesto za polnjenje električnih vozil.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi