Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
4°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
7°C | 13°C
petek, 24.11.2017
5°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Podpis listine o pobratenju z Občino Hodiše ......


NOVICE

| |
28.04.2014      16:38
A A

Podpis listine o pobratenju z Občino Hodiše ob jezeru/Keutscach am See(Foto: Borut Šinigoj)
(Foto: Borut Šinigoj)
Deli:

V soboto, 26. aprila 2014, sta župana Občine Hodiše ob jezeru/Keutschach am See na Avstrijskem Koroškem, Gerhard Oleschko, ter Občine Šempeter-Vrtojba, Milan Turk, v Hodišah podpisala Listino o pobratenju med obema občinama. Večletne tesne prijateljske vezi, ki so se tkale prek pobratene Občine Medea, se bodo s formalnim podpisom listine o pobratenju še poglobile.

"Namen pobratenja je, krepiti obstoječe prijateljske vezi na socialni in kulturni ravni ter nadgraditi prijateljstvo in razumevanje, predvsem na področjih vzgoje, izobraževanja, mladine, športa, turizma in gospodarstva ter spodbujati sodelovanje med posamezniki, organizacijami in združenji ob raznih srečanjih. Temeljni cilj listine je tudi ohranjanje stikov s poznavanjem obeh jezikov in narečij ter izmenjava izkušenj na občinski ravni. Obe občini bosta na teh področjih izvajali razne aktivnosti, podprle osebne pobude posameznikov in združenj in jih, če bo mogoče, tudi finančno podprle. Nadaljnji cilj pobratenja je, da se prebivalci obeh občin med seboj spoznajo, se razumejo in stkejo trajne prijateljske vezi. Z uradnim podpisom listine med občinama Šempeter-Vrtojba in Keutschach am See/Hodiše ob jezeru, se krepi evropski duh sožitja, sodelovanja in tesnega prijateljstva tudi na občinski ravni," je zapisano na listini, ki sta jo ob prisotnosti vidnejših predstavnikov vseh treh sedaj pobratenih občin, Občine Hodiše ob jezeru/Keutschah am See, Občine Medea iz Italije ter Občine Šempeter Vrtojba podpisala župana Oleschko in Turk.

 

Utrip dogajanja ob Prazniku prijateljstva si lahko ogledate v spodnji fotogaleriji.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.