Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
15°C | 32°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Po potresu lahko zagori


GASILCI IN ZAŠČITA, DOGODKI

| |
24.11.2012      14:33
A A

Po potresu lahko zagoriPo potresu lahko tudi zagori je slogan letošnjega meseca požarne varnosti!
Po potresu lahko tudi zagori je slogan letošnjega meseca požarne varnosti!
Deli:

Čeprav velja oktober za mesec požarne varnosti, smo v občini Šempeter-Vrtojba predstavitveno akcijo "Po potresu lahko tudi zagori" pripravili 24. novembra. Gasilci PGD Šempeter pri Gorici in Civilna zaščita Občine Šempeter-Vrtojba so na ta sobotni dan pripravili predstavitev veščin, opreme in usposobljenosti pripadnikov različnih služb za reševanje in zaščito. Sodelovali so še PGD Nova Gorica, Gasilska enota Nova Gorica, Policijska postaja Šempeter pri Gorici, Društvo reševalnih psov Nova Gorica, Civilna zaščita Gorica - enota reševalnih psov, Civilna zaščita Renče-Vogrsko PMP, Radioamateriji BURJA iz Šempetra in CB Radioklub Soča Nova Gorica.

Številne aktivnosti in predstavitve so bile namenjene ozaveščanju o požarni varnosti, preventivi in reševanju. Med najatraktivnejšimi so bili brez dvoma prikaz in vožnja z avtolestvijo višine 32 m in teleskopsko ploščadjo višine 37 m, prikaz reševanja z napihljivo blazino in reševanje iz višin s pomočjo vrvne tehnike, kjer so se pripadniki šempetrske gasilske enote spustili s cerkvenega zvonika. Zanimiv je bil tudi prikaz iskanja pogrešanih oseb izpod ruševin z reševalnimi psi ter demonstracija uporabe dvižne tehnike v primeru potresa. Poleg tega se je predstavila še enota za prvo medicinsko pomoč Občine Renče-Vogrsko, ki je predstavila izvajanje temeljnih postopkov oživljanja in po želji izmerila krvni sladkor in pritisk. Policijska enota za izravnalne ukrepe je odprla vrata v Šengenbus, radioamaterji CB Radiokluba Soča ter radiokluba Burja pa so predstavili svojo opremo.

Nekaj utrinkov z dogajanja je v naši fotogaleriji, več pa si lahko ogledate na strani www.pgd-sempeter.si.

Nasploh je tema letošnjega Meseca požarne varnosti zelo široka, njen namen pa je predvsem poznavanje preventive iz varstva pred požari. Da lahko po potresu zagori je verjetno jasno vsakemu, da pa to nevarnost zmanjšamo, je veliko na nas samih. Zato vas še enkrat opozarjamo, preglejte vaše domove in gospodarska poslopja in odpravite pomanjkljivosti, ki lahko povzročijo nesrečo. Preventiva je cenejša od katastrofe, ki se lahko zgodi.

 

Veliko izobraževalnega gradiva na ta temo je pripravila Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje v sodelovanju z Gasilsko zvezo Slovenije in Slovenskim združenjem za požarno varstvo. Dobite ga lahko tudi na spletni strani www.sos112.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2017 | Družabni dogodki
Praznik Sv. Petra
30.06.2017 | Družabni dogodki
Tadej Toš Show, večer stand-up komedije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.