Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

JUTRI
28°C
15°C
ČE.
31°C
14°C
6360

Odkrito novo obeležje v spomin na osamosvojitvene dogodke leta 1991

Na območju nekdanjega Mednarodnega mejnega prehoda Vrtojba je bilo v četrtek, 9. decembra 2021, odkrito novo spominsko obeležje braniteljem slovenske samostojnosti. Postavljeno je bilo v spomin na osamosvojitvene dogodke leta 1991, ko sta Mednarodni mejni prehod Vrtojba 27. junija 1991 v večernih urah zasedli enoti JLA, motorizirana enota iz Vipave in tankovska enota iz Pivke, a so ga po dveh dneh slovenski miličniki in pripadniki teritorialne obrambe po uspešnem pogajanju miličnika Svitoslava Pogelška osvobodili.

Na priložnostni solovesnosti so zbrane pozdravili Angel Vidmar, podpredsednik Zveze policijskih veteranskih društev Sever in predsednik Društva veteranov Sever Severne Primorske, Sejad Jušić, načelnik Policijske postaje Nova Gorica in Srečko Lisjak, predsednik OZVVS, Veteran Nova Gorica. Slavnostna beseda pa je pripadla županu Občine Šempeter - Vrtojba, mag. Milanu Turku.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi