Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Z obiskom grobov se bomo spomnili rajnih


OBVESTILA

| |
29.10.2015      22:23
A A

Z obiskom grobov se bomo spomnili rajnihDeli:
Bliža se 1. november in s tem dan spomina na mrtve. To je čas, ko še posebej množično obiskujemo grobove in se spominjamo rajnih. Tudi v naši občini bodo na grobovih v spomin na umrle svojce zagorele sveče in potekale komemoracije. V Šempetru se bomo mrtvih najprej spomnili na komemoraciji na pokopališču ob spomeniku padlim ob 11. uri. V Vrtojbi pa bo komemoracija ob 14. uri ob spomeniku NOB. Verni, ki na ta dan obhajajo praznik vseh svetih, bodo dan zaznamovali z mašami v obeh župnijah, blagoslov grobov in molitev za rajne pa bo na obeh pokopališčih ob 15. uri.

Policija svetuje


V času praznikov policija okoli pokopališč, na cestah, ki povezujejo večja središča, ter na mejnih prehodih pričakuje povečan promet. Ob tem vse opozarja, naj ne pozabijo na lastno varnost in varnost svojega premoženja.

Policisti svetujejo, da se na pot odpravite pravočasno, dosledno upoštevate cestnoprometna pravila in morebitne spremembe prometnega režima v bližini pokopališč. Na parkiriščih ob pokopališčih v vozilu ne puščajte torbic, aktovk, denarnic in drugih vrednih predmetov, svoja vozila pa primerno zavarujte. Med prazniki, ko denarne ustanove niso odprte, velja večjo pozornost nameniti tudi pri dvigu denarja na bankomatih.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.