Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 26.05.2018

delno oblačno
Popoldne bo delno jasno. Predvsem v hribovitem svetu bo nastala kakšna nevihta. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 27, na Primorskem do 29 °C.
15°C | 30°C
nedelja, 27.05.2018
16°C | 30°C
ponedeljek, 28.05.2018
16°C | 30°C
torek, 29.05.2018
16°C | 30°C
sreda, 30.05.2018
17°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 26.5.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Uveljavitev enkratne denarne pomoči ob ......


OBVESTILA

| |
12.04.2018      17:27
A A

Uveljavitev enkratne denarne pomoči ob rojstvu otrokaDeli:

V veljavo je stopil nov Odlok o enkratni denarni pomoči ob rojstvu otroka v občini Šempeter-Vrtojba (Uradni list RS, št. 23/18). Denarna pomoč ob rojstvu otroka se nakaže upravičencu na podlagi vloge, ki se jo vloži na Občino Šempeter-Vrtojba najkasneje v šestih mesecih od otrokovega rojstva. Obrazec za uveljavljanje pravice je na voljo na spletni strani občine, priložiti pa mu je potrebno izpisek iz matičnega registra o rojstvu otroka, ki je tudi dokazilo o državljanstvu otroka, potrdilo o državljanstvu vlagatelja (fotokopija osebne izkaznice, potnega lista ali potrdilo Ministrstva za notranje zadeve) in v specifičnih primerih tudi druga dokazila. Do denarne pomoči ob rojstvu otroka, v višini 500,00 EUR, je upravičen eden od staršev, ki ima skupaj z otrokom stalno prebivališče v Občini Šempeter-Vrtojba.

 

Določila novega odloka veljajo za vse otroke, ki so rojeni od 1. 1. 2018 naprej. Torej se tistim upravičencem, katerim je Občina Šempeter-Vrtojba denarno pomoč za novorojenčka že nakazala v skladu z predpisi, ki so veljali pred sprejetjem odloka, po uradni dolžnosti nakazala še razliko do zneska 500,00 EUR. Odlok, iz katerega lahko dobite podrobnejše informacije, je objavljen na spletni strani Občine Šempeter-Vrtojba.Povezave:Odlok
Priloge:
MS Office Word 2003
novorojencki-vloga.doc
110317_novorojencki-vloga.doc (71 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.