Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
7°C
0°C
JUTRI
7°C
-2°C
Deli
1123

Uveljavitev enkratne denarne pomoči ob rojstvu otroka

V veljavo je stopil nov Odlok o enkratni denarni pomoči ob rojstvu otroka v občini Šempeter-Vrtojba (Uradni list RS, št. 23/18). Denarna pomoč ob rojstvu otroka se nakaže upravičencu na podlagi vloge, ki se jo vloži na Občino Šempeter-Vrtojba najkasneje v šestih mesecih od otrokovega rojstva. Obrazec za uveljavljanje pravice je na voljo na spletni strani občine, priložiti pa mu je potrebno izpisek iz matičnega registra o rojstvu otroka, ki je tudi dokazilo o državljanstvu otroka, potrdilo o državljanstvu vlagatelja (fotokopija osebne izkaznice, potnega lista ali potrdilo Ministrstva za notranje zadeve) in v specifičnih primerih tudi druga dokazila. Do denarne pomoči ob rojstvu otroka, v višini 500,00 EUR, je upravičen eden od staršev, ki ima skupaj z otrokom stalno prebivališče v Občini Šempeter-Vrtojba.

 

Določila novega odloka veljajo za vse otroke, ki so rojeni od 1. 1. 2018 naprej. Torej se tistim upravičencem, katerim je Občina Šempeter-Vrtojba denarno pomoč za novorojenčka že nakazala v skladu z predpisi, ki so veljali pred sprejetjem odloka, po uradni dolžnosti nakazala še razliko do zneska 500,00 EUR. Odlok, iz katerega lahko dobite podrobnejše informacije, je objavljen na spletni strani Občine Šempeter-Vrtojba.

Povezave

Odlok

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij