Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
32°C
17°C
JUTRI
32°C
19°C
6360

Obisk iz prijateljske občine Castelculier (Francija)

V ponedeljek, 27. junija 2022, so Občino Šempeter-Vrtojba obiskali gostje iz francoskega Castelculier, prijatelji pobratene občine Medea. Župan Občine Šempeter-Vrtojba Milan Turk je goste skupaj s predstavniki občine Medea sprejel na Trgu Evrope v Novi Gorici. Od tam jih je pot v dopoldanskem času med drugim vodila v Park miru na Sabotinu, popoldne pa so se ustavili v Coroninijevem dvorcu v Šempetru, se sprehodili po Vrtojbi, dan pa zaokrožili v sproščenem vzdušju v tamkajšnjem Mladinskem centru. Tam so si ogledali promocijski video o Goriški, ki so ga pripravili učenci francoskega jezika na Gimnaziji Nova Gorica, pod mentorstvom Ines Vižin, ter prisluhnili Mladinskemu pevskemu zboru Šempeter-Vrtojba pod vodstvom Mojce Maver Podbersič. Prijateljskega srečanja se je udeležila tudi gospa Valentine Morel, atašejka za znanstveno in univerzitetno sodelovanje na Francoskem inštitutu v Ljubljani, ki je zastopala francosko ambasado, ki je tovrstno povezovanje toplo pozdravila. Olivier Grima, župan občine Castelculier, pa je ob zaključku, ko se je v imenu vseh zahvalil za gostoljubje, izrazil željo, da bi že tako dobre prijateljske vezi med občinama Castelulier in Šempeter-Vrtojba v prihodnje še utrdili s podpisom listine o pobratenju.

Pestro dogajanje je s fotoaparatom beležil Simon Zavadlav.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi