Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 15.08.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, le ponekod občasno zmerno oblačno. Pihal bo šibak severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 28, na Primorskem okoli 30°C.
18°C | 32°C
četrtek, 14.08.2018
19°C | 28°C
petek, 16.08.2018
16°C | 32°C
sobota, 17.08.2018
16°C | 32°C
nedelja, 18.08.2018
16°C | 34°C
Opozorila
Sreda, 15.8.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Slovesnost ob dnevu samostojnosti in ......


NOVICE

| |
23.12.2016      8:00
A A

Slovesnost ob dnevu samostojnosti in enotnosti(Foto: Foto atelje Pavšič Zavadlav)
(Foto: Foto atelje Pavšič Zavadlav)
Deli:

V četrtek, 22. decembra, se je v Mladinskem centru Vrtojba odvila slovesnost ob dnevu samostojnosti in enotnosti. Mineva namreč 26 let od kar smo se na plebiscitu odločili, da Slovenija postane samostojna in neodvisna država. Na začetku se je praznik imenoval le dan samostojnosti, od leta 2005 pa se imenuje dan samostojnosti in enotnosti, saj naj bi na ta dan Slovenci pokazali največjo mero enotnosti v svoji zgodovini.

Kaj pa danes? Znamo še ceniti samostojno domovino, ki smo si jo tako želeli in do katere je vodila težka in dolga pot? Na to vprašanje si mora odgovoriti vsak izmed nas kar sam, tudi župan Občine Šempeter-Vrtojba, mag. Milan Turk, ki je ob prazniku zbrane nagovoril in poudaril, da imeti svojo državo ni tako samoumevno. Niso vsi narodi tako srečni. Zato moramo biti nanjo ponosni in jo moramo imeti radi.

V nadaljevanju večera je zadonela slovenska pesem, ki že od 1997 združuje in povezuje pevce Vokalne skupine Chorus '97 iz Mirna. S svojim izborom skladb in izvedbo je zasedba pod umetniškim vodstvom Vladimirja Čadeža obogatila tokratno slovesnost.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.