Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.07.2017

pretežno oblačno
Danes bo povečini sončno, popoldne bo v notranjosti Slovenije nastalo nekaj vročinskih neviht. Najvišje dnevne temperature bodo od 28 do 34 stopinj C.
18°C | 33°C
sobota, 22.07.2017
18°C | 31°C
nedelja, 23.07.2017
19°C | 32°C
ponedeljek, 24.07.2017
20°C | 29°C
torek, 25.07.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Petek, 21.7.2017 ob 12h
Do ponedeljka bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
18°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Medobčinska uprava občin Šempeter-Vrtojba, ......


OBČINSKE

| |
13.10.2011      18:01
A A

Medobčinska uprava občin Šempeter-Vrtojba, Renče-Vogrsko in Miren-Kostanjevica


Medobčinska uprava občin Šempeter-Vrtojba, Renče-Vogrsko in Miren-Kostanjevica deluje že skoraj tri leta. Trenutno zaposluje šest javnih uslužbencev in sicer vodjo, ki je obenem tudi inšpektor, inšpektorja za ceste in komunalne zadeve, tri redarje in svetovalko. Tudi letos je Medobčinska uprava za svoje delovanje od države uspešno pridobila sredstva v višini 79.409,35 EUR.


Razraščanje drevesa na javno dobro (pločnik)
Razraščanje drevesa na javno dobro (pločnik)
Deli:

Z uveljavitvijo Zakona o pravilih cestnega prometa (ZPrCP) (Ur. l. RS, št. 109/2010) so začele veljati višje globe za prekrške. Kot primer lahko navedemo, da zakon za nepravilno parkiranje na mestih, kjer to prepoveduje prometna signalizacije določa globo v višini 200 EUR, za nepravilno parkiranje na pločniku in parkirnem mestu namenjenemu invalidom pa globo v višini 120 EUR. Poleg tega so se višine glob tudi za vse ostale prekrške drastično zvišale.

 

Občinski redarji so do sedaj obravnavali največ zadev v zvezi z razraščanjem rastlinja na cesto, pločnik oziroma javno dobro. To problematiko poskušamo reševati z nenehnim opozarjanjem in s pogovori z občani, ob tem Vas pozivamo k samoiniciativnemu obrezovanju bodisi živih mej bodisi vejevja, ki posega na ceste, pločnike oziroma javno dobro.

 

Na področju zapuščenih vozil ugotavljamo, da se je stanje v primerjavi z letom 2010 izboljšalo. Tako beležimo manj zadev, kar je zelo spodbudna novica, saj le-ta onesnažujejo okolje ter kvarijo podobo naše okolice. Zato pozivamo vse, da nas ob morebitnem odkritju takega vozila obvestite, da bomo poskrbeli za njegovo odstranitev.

 

Veliko težav predstavlja oranje njiv ob občinskih cestah in javnih poteh. Nekateri orači orjejo preblizu ceste in obračajo traktorje na cestišču, kar ima lahko za posledico poškodovanje le-te oziroma povzroča nevarnost za udeležence v prometu. Odlok o občinskih javnih cestah in drugih javnih površinah v Občini Šempeter-Vrtojba (Ur. l. RS, št. 59/2008) vsebuje določila glede bližine oranja ob občinskih cestah in sicer 4 metre prečno in 1 meter vzdolžno. Tudi nekategorizirane javne poti, ki so namenjene javnemu prometu ni dovoljeno poškodovati. V primeru onesnaženja cestišča je potrebno cestišče počistiti. Globe za omenjene kršitve znašajo 400 EUR, v primeru poškodb pa tudi stroške popravila ceste.

 

Vsi zaposleni v Medobčinski upravi verjamemo, da bomo predvsem s pogovori in  skupnimi močmi uspeli izboljšati urejenost in varnost v Občini Šempeter-Vrtojba, ter s tem pripomogli h kvalitetnejšemu bivanju.

 

 

Pripravil:

Tadej Mori

Vodja medobčinske uprave


 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.