Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
9°C | 16°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 17°C
torek, 24.10.2017
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 17°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Ob dnevu državnosti slovesno na Sv. Otu


NOVICE

| |
26.06.2012      15:21
A A

Ob dnevu državnosti slovesno na Sv. OtuDeli:

V nedeljo, 24. junija 2012, je ob spomeniku na Sv. Otu potekala osrednja občinska slovesnost ob dnevu državnosti. Oganizirala sta jo Občina Šempeter-Vrtojba in OZVV za Slovenijo "Veteran" Nova Gorica, Sekcija Šempeter-Vrtojba. Številni so se odzvali vabilu in se povzpeli na grič ter tako s svojo prisotnostjo počastili 21. rojstni dan naše države.

Potem ko je ob zvokih slovenske himne zaplapolala slovenska zastava, je zbrane najprej pozdravil župan, mag. Milan Turk, nato pa je bila beseda dana slavnostnemu govorniku, brigadirju Bogdanu Beltramu, takratnemu poveljniku teritorialne obrambe Severno Primorske pokrajine, ki je obudil spomin na tedanje dni. Slovesnost sta s vojim kulturnim delom obotatila še odlični Goriški pihalni orkester pod vodstvom Sandija Ceja in ženski zbor Društva žena iz Vrtojbe ob harmonikarski spremljavi Uroša Ceja.

Praznovanj ob tem prazniku pa še ni konec:  vljudno vabljeni tudi v Rožno Dolino, kjer bo v četrtek, 28. junija 2012, ob 19. uri potekala slovesnost v počastitev dneva državnosti in v spomin na osvoboditev mejnega prehoda v Rožni Dolini v osamosvojitveni vojni leta 1991.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.