Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo dež večinoma ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem okoli 15 °C.
14°C | 25°C
ponedeljek, 22.09.2018
17°C | 23°C
torek, 24.09.2018
14°C | 22°C
sreda, 25.09.2018
5°C | 19°C
četrtek, 26.09.2018
3°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Nova zelena pridobitev za občino: zabojniki ......


NOVICE

| |
09.03.2017      17:32
A A

Nova zelena pridobitev za občino: zabojniki za oddajo odsluženih malih aparatov in baterijE-cikliraj za čistejše okolje
E-cikliraj za čistejše okolje
Deli:

Od marca dalje bodo na ekoloških otokih nameščeni dodatni zabojniki za oddajo odsluženih malih aparatov in baterij. Družba ZEOS, d.o.o. je skupaj z lokalnim partnerjem Komunalo Nova Gorica d.d. v četrtek, 9. marca, zabojnike simbolično predala v uporabo občanom.

 

Odsluženi mali aparati in baterije ne sodijo med mešane komunalne odpadke, gre za posebne odpadke, saj vsebujejo težke kovine, ki so v primeru nepravilnega ravnanja za okolje zelo nevarne, po drugi strani pa so to tudi surovine, iz katerih lahko naredimo nove proizvode in s tem ohranimo tudi naravne vire.

 

Tekom izvajanja petletnega projekta želijo njegovi izvajalci skupaj z občino in komunalnim podjetjem spreminjati navade občanov in občank na področju ravnanja s starimi aparati. Zavedajo se, da le ozaveščanje zaradi pomanjkanja časa ob današnjem življenjskem tempu ni dovolj, zato želijo približati infrastrukturo ločenega zbiranja malih aparatov in odpadnih baterij vsem gospodinjstvom širom države. Z novo pridobitvijo se tako tudi naša občina pridružuje vseslovenskemu projektu ozaveščanja o pravilnem ravnanju z elektronskimi odpadki in odpadnimi baterijami LIFE Gospodarjenje z e-odpadki, ki poteka pod okriljem družbe ZEOS pod sloganom E-cikliraj.

Glede na odprtino v zabojniku lahko občani oddajo v zabojnik:

  • sesalnike, likalnike, opekače, budilke, tehtnice, sušilnike za lase, brivske aparate,
  • tablice, prenosne računalnike, kalkulatorje, telefone, mobilne telefone,
  • manjše radijske sprejemnike, videokamere, manjše glasbene instrumente,
  • električno orodje,
  • igrače, opremo za prosti čas in šport,
  • odpadne baterije.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.