Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 25.10.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Gregor Spagnolo iz Šempetra se je z ......


NOVICE

| |
19.11.2013      15:30
A A

Gregor Spagnolo iz Šempetra se je z aplikacijo WayUpTo uvrstil med 6 finalistov tekmovanja Inno App in prejel nagrado občinstvaDeli:

V naši občini imamo številne mlade talente, ki se preizkušajo na najrazličnejših področjih. Eden izmed njih je Gregor Spagnolo iz Šempetra, ki je idejni vodja in eden od avtorjev aplikacija WayUpTo. Zanimiva aplikacija je prestala prvi krog izbora na tekmovanju Inno App, ki ga organizira Združena Evropa skupaj s partnerji, in se uvrstila med šest finalistov

 

Pametni telefoni in z njimi aplikacije postajajo nepogrešljivi del našega življenja. Bolj kot so koristne in uporabne, raje jih uporabljamo. WayUpTo je aplikacija, s katero lahko najdemo najrazličnejše dogodke, od konferenc, do festivalov in koncertov. Z aplikacijo avtorji povezujejo tri skupine uporabnikov. Prva skupina so obiskovalci, ki lahko spremljajo urnik, morebitne spremembe, hkrati pa lahko enostavno in sproti ocenjujejo nastopajoče. Drugo skupino predstavljajo organizatorji, ki z WayUpTo pridobijo možnost hitrega pregleda odzivov udeležencev, s čemer zlahka razberejo teme in predavatelje, ki so pri obiskovalcih priljubljeni. Zadnjo skupino pa sestavljajo nastopajoči, ki lahko s pomočjo povratne informacije preoblikujejo in izboljšajo svoj nastop  oziroma predavanje. S to aplikacijo bodo tako dogodki zanimivejši, udeleženci pa kar se da informirani.

 

Avtorji aplikacije pa se niso osredotočili samo na tehnološko dovršenost, temveč s projektom segli mnogo širše. Zavedajo se namreč tudi pomembnosti varovanja okolja. Z razvojem aplikacije poskušajo zmanjšati količino papirja, na katerega so se do sedaj tiskali urniki, sporedi, ankete ... Hkrati pa močno zmanjšujejo še možnost, da bo uporabnik urnik založil, anketo pa pomotoma izgubil.

 

Vsi, ki jo želite preizkusiti, jo lahko najdete na www.wayupto.com.

 

Gregor Spagnolo zaključuje magisterski študij na Fakulteti za Računalništvo in informatiko v Mariboru. V prostem času snuje ideje in razvija različne aplikacije za WindowsPhone, sedaj pa je razvil odlično in zelo uporabno aplikacijo za širši krog uporabnikov, zato je WayUpTo prenesel tudi na dve drugi večji mobilni platformi.

 

Poleg strokovne žirije, so aplikacije, ki so sodeluovale na tekmovanju Inno App, ocenjujevali tudi uporabniki. Glasovanje je potekalo prek spleta. "Verjamemo vase, zato prosimo in želimo, da nas podprete," je spodbujal Gregor Spagnolo. In končni rezultat: Nagrada občinstva!

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.