Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

JUTRI
10°C
9°C
ČE.
10°C
-2°C
1393

Kmalu začetek del za podboj pod železniško progo na Vrtojbenski cesti

V petek, 21. junija, je bila podpisana pogodba za izvedbo del v sklopu nadaljevanja rekonstrukcije vodovoda in kanalizacije ter ureditve ceste na Vrtojbenski cesti. Po prvi fazi, ko je Občina Šempeter-Vrtojba uredila odsek med podjetjem Mahle in železniškim prehodom, se sedaj začenja naslednja na mestu prehoda kanalizacije preko železniške proge, saj je bila rekonstrukcija ceste projektirana v celoti, torej do križišča pri pošti. 

Ker cesto seče železniška proga, je poseg nekoliko bolj zapleten, saj mora železniški promet potekati nemoteno. Za podboj pod železnico, pod katero bo prenovljena kanalizacija speljana, je bil opravljen javni razpis in kot najugodnejši ponudnik za omenjena dela je bil izbran za izvajalca del ADRIAPLAN d.o.o. iz Sežane. Vrednost pogodbenih del je 118.193,21 EUR. Rok izvedbe del je štiri mesece po uvedbi v delo.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi