Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo dogajanje umirilo. Zjutraj pa se bo na zahodu ponovno zmerno pooblačilo, možna je kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
20°C | 32°C
nedelja, 22.07.2018
18°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
17°C | 32°C
torek, 24.07.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Petek, 20.7.2018 ob 18h
Zvečer bodo v notranjosti še nastajale nevihte, možna so krajevna neurja.
20°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Jutri vsi lepo vabljeni na tradicionalno ......


NOVICE

| |
24.02.2017      15:20
A A

Jutri vsi lepo vabljeni na tradicionalno Pustovanje v Šempetru pri GoriciTrasa pustnega sprevoda.
Trasa pustnega sprevoda.
Deli:

V soboto, 25. februarja, bodo Šempeter pri Gorici ponovno zavzele pustne šeme, ki bodo skupaj z obiskovalci Pustovanja 2017, upajmo, da uspešno, pregnale zimo.

Med tistimi, ki se pusta najbolj veselijo, pa so brez dvoma otroci. Prav zato smo zanje pripravili osrednje otroško pustno rajanje na Goriškem. Na Trgu Ivana Roba v Šempetru pri Gorici, ki bo za to priložnost zaprt za promet, se bo ob 14. uri začelo pustno rajanje za najmlajše s skupino ČUKI. Vsak otrok se bo za nagrado posladkal s krofom in ogrel s skodelico toplega čaja.

 

Ob 15. uri pa bodo v pustnem sprevodu svojo izvirnost, domišljijo in ustvarjalnost pokazali odrasli tako iz domače občine in njene okolice kot od drugod iz Slovenije in zamejstva. Budno oko komisije bo ocenjevalo izvirnost zamisli, ustvarjalnost, kakovost izdelave oblek in pustnega voza ter nastop, najbolj izvirne skupinske maske in vozovi bodo tudi  nagrajeni. Po pustnem sprevodu in podelitvi nagrad, se bo pustno rajanje na trgu nadaljevalo s skupino ČUKI.

 

Zavod KŠTM prireditev oblikuje v sodelovanju z Občino Šempeter-Vrtojba, ki je program tudi finančno podprla, ter z Goriškim muzejem, Krajevnim odborom Šempeter in Krajevnim odborom Vrtojba ter drugimi občinskimi društvi. S skupnimi močmi je tako oblikovan privlačen in zanimiv pustni program s tradicionalnimi povorkami in pustnim rajanjem.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.