Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
18°C | 33°C
sobota, 24.06.2017
19°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 32°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 33°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
18°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Odlagališče odpadkov Stara Gora obratuje


GOSPODARSTVO, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
19.01.2012      12:15
A A

Odlagališče odpadkov Stara Gora obratuje


Odlagališče odpadkov Stara Gora ostaja odprto, ravno tako se nadaljuje izgradnja Regijskega centra za ravnanje z odpadki CERO Nova Gorica, ki naj bi vrata odprl do leta 2015.


Deli:

Stara Gora je eno sedmih slovenskih odlagališč, ki jim lani država ni podelila IPPC dovoljenj za nadaljnje obratovanje, ki jim grozi, da jih bodo zaprli. Tam namreč mešanih odpadkov pred odlaganjem še ne obdelujejo. Hkrati je država lani omilila pogoje za pridobitev IPPC dovoljenj za odlagališča za obdobje do leta 2015. Zato se je šest občin, ki to odlagališče uporabljajo, med njimi tudi občina Šempeter-Vrtojba, dogovorilo za nakupu ustreznih naprav za predhodno obdelavo odpadkov, kot to zahteva Ministrstvo za okolje in prostor. To bo Komunali Nova Gorica omogočilo pridobitev zahtevanih okoljskih dovoljenj. Za novo IPPC okoljevarstveno dovoljenje za odlagališče odpadkov v Stari Gori bodo namreč zaprosili do konca meseca. Pričakovati je, da bodo te naprave na odlagališču Stara Gora v roku treh mesecev. Tako bo lahko odlagališče obratovalo do leta 2015, ko naj bi bil na tej lokaciji zgrajen sodoben regijski center za ravnanje z odpadki.

Projekt Regijskega centra za ravnanje z odpadki CERO Nova Gorica sofinancira 13 občin severne Primorske, ki v projektu nastopajo partnersko in enakopravno. Sodelujejo občine Nova Gorica, Ajdovščina, Idrija, Cerkno, Kobarid, Bovec, Tolmin, Kanal ob Soči, Brda, Šempeter-Vrtojba, Miren-Kostanjevica, Renče-Vogrsko in Vipava.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.
25.06.2017 | Družabni dogodki
Praznik Sv. Petra
30.06.2017 | Družabni dogodki
Tadej Toš Show, večer stand-up komedije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.