Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
9°C | 16°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 17°C
torek, 24.10.2017
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Možnosti in priložnosti izgradnje ......


GOSPODARSTVO, EVROPSKI PROJEKTI

| |
13.07.2012      17:20
A A

Možnosti in priložnosti izgradnje logističnega centra na območju Mednarodnega mejnega prehoda VrtojbaDeli:

V petek, 13. julija 2012, je v šempetrskem dvorcu Coronini potekal posvet Možnosti in priložnosti izgradnje logističnega centra na območju Mednarodnega mejnega prehoda Vrtojba, ki ga je organizirala Gospodarska zbornica Slovenije Območna zbornica za severno Primorsko v sodelovanju z Občino Šempeter-Vrtojba in Regijsko razvojno agencijo Severne Primorske d.o.o..

Da je čas za tovrstni posvet pravi, je pokazala tudi pripravljenost sodelovanja raznih institucij. Posveta so se namreč udeležili tudi predstavniki Ministrstva za infrastrukturo in prostor, Območno-obrtno podjetniške zbornice Nova Gorica, Sekcije za promet ter predstavniki avtoprevozniških podjetij. Skupaj so poskušali odgovoriti na vprašanja, kot so: ali tu ob meji z Italijo, na V. prometnem koridorju, potrebujemo logistični center, kakšni so blagovni tokovi, ali imamo dovolj urejenih in varovanih parkirišč za varni počitek voznikov, ali so možnosti povezav z italijansko stranjo in kateri projekti so že pripravljeni oziroma se izvajajo.

Na območju nekdanjega Mednarodnega mejnega prehoda Vrtojba je na obeh straneh državne meje po priključitvi Slovenije EU ostalo veliko neizkoriščenega prostora. Ker so tu že pred padcem meje imeli veliko logistične infrastrukture, je v občini Šempeter-Vrtojba od nekdaj tlela zamisel o obuditvi in ureditvi večjega logističnega centra, je na posvetu v šempetrski občini poudaril župan Milan Turk.

Prav zato je občina obravnavano območje tesno vpela v več čezmejnih projektov. Eden izmed njih je projekt T.I.P. – Čezmejna integrirana platforma, ki poteka v okviru Programa programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007-2013, ki je bil na posvetu predstavljen. Pri tem projektu namreč Občina Šempeter-Vrtojba sodeluje kot projektni partner, poleg nje pa so na slovenski strani partnerji še  RRA Severne Primorske, Ministrstvo za infrastrukturo in prostor, DARS ter Slovenske železnice. Omenjeni projekt T.I.P. obravnava izgradnjo logističnega centra na obmejnem območju med občino Gorica in Šempeter-Vrtojba. Cilji projekta so razširitev in integracija slovensko-italijanskega železniškega sistema, zagotovitev usklajenega opravljanja dejavnosti terminalov v Gorici in Vrtojbi  ter oblikovanje novih storitev v korist cestnemu prometu.

V razpravi pa se je pokazalo, da so pričakovanja načrtovalcev in želje uporabnikov logističnih centrov različne. Pri tem so udeleženci izpostavili, da je za logistični center potrebno tudi industrijsko zaledje. Prav zato so se predstavniki prevozniških podjetij in župan Milan Turk dogovorili, da se ustanovi delovna skupina, ki bi z predstavnikom občine Boštjanom Mavričem, ki dela na navedenem projektu, tvorno sodelovala pri pripravi načrtov o izgradnji ustrezne infrastrukture, ki bo omogočala dobro delovanje logističnega centra.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.