Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
13°C
-0°C
JUTRI
12°C
3°C
3065

Evropski teden mobilnosti 2018

Letošnji Evropski teden mobilnosti, ki že tradicionalno poteka od 16. do 22. septembra, se bo odvijal pod sloganom »Združuj in učinkovito potuj«. V tem tednu bodo organizirane različne aktivnosti, s katerimi želimo prispevati k večji ozaveščenosti o pomenu trajnostne mobilnosti in o varnosti v cestnem prometu. Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Šempeter-Vrtojba in Društvo GAS Vrtejba bosta v četrtek, 20. septembra 2018, organizirala preventivno akcijo namenjeno dijakom Biotehniške šole v Šempetru pri Gorici. Predavanja o varnosti v cestnem prometu bodo potekala v treh skupinah od 9.30 do 11.00 za prvo, od 11.05 do 12.35 za drugo ter od 12.40 do 14.10 za tretjo skupino. Poleg predavanja bodo dijaki lahko tudi preizkusili simulator v primeru nesreče. Poudarek bo na pravilni uporabi varnostnega pasu, kar je pomembno predvsem v primeru nesreče.

Poleg predavanj namenjenih dijakom, bo Društvo Gas Vrtejba v soboto, 22. septembra 2018, ob 15.00 organiziralo Roza dirko na kartodromu v Vrtojbi. Tekmovanje je namenjeno voznicam, ki so starejše od 18 let ter imajo vsaj enega navijača. Mladoletne voznice, starejše od 16 let morajo biti v spremstvu staršev oziroma skrbnika.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!